Реклама

Розроблено ферментний препарат для моментального протверезіння

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 19 February 2013

моментальне протверезінняАмериканські вчені провели успішне випробування на мишах препарату для моментального протверезіння. Експерименти показали, що нанокапсули, які складаються з поміщених у полімер ферментів, що розщеплюють алкоголь, швидко знижують рівень алкоголю у крові.

Ферменти - це білки, які прискорюють широкий ряд біологічних процесів, що відбуваються в організмі. Багато важливих біологічних функцій вимагають спільної роботи організованих груп ферментів, часто - в органелах (внутрішньоклітинних структурах). Дослідники протягом багатьох років намагалися створити такі комплекси у лабораторних умовах. На ділі виявилося дуже складно підтримувати стабільну структуру білків і точно контролювати їх розмір і розташування.

У рамках нового дослідження вчені з Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі та Університету Південної Каліфорнії помістили два ферменти у крихітну оболонку, зроблену з нетоксичного полімеру. Завдяки капсулі структура білків залишається стабільною і вони не руйнуються, потрапляючи у тіло.

Під дією основного ферменту - оксидази - виробляється перекис водню. Для нейтралізації цього шкідливого побічного продукту і потрібен другий фермент. Дослідження показало, що після введення нанокапсул в організм гризунів рівень алкоголю у крові знизився швидко і суттєво.

За словами вчених, їх робота дозволить створити ліки нового типу - профілактичний засіб від отруєння або протиотруту у разі надмірного споживання, яке можна приймати перорально. Оскільки розщеплення алкоголю в основному відбувається у печінці, дослідники порівняли препарат з «мільйонами клітин печінки, які допоможуть розщепити алкоголь у шлунку та кишечнику».

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: iscience.ru