Реклама

Розроблено швидкодіючий антидот при отруєнні ціанідами

( 1 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Thursday, 14 February 2013

синильна кислотаЦіаніди (солі синильної кислоти) виділяються у незначних кількостях з сигаретним димом, а також їх містять деякі рослини - наприклад, маніока. У високих концентраціях ці речовини блокують клітинне дихання і, таким чином, є сильною швидкодіючою отрутою.

У разі масового отруєння - наприклад, інциденту на виробництві чи терористичної атаки - заходи з ліквідації наслідків можуть бути значно ускладнені. Це викликано тим, що більшість існуючих антидотів вводяться внутрішньовенно (деякі - перорально). Для внутрішньовенного вливання необхідні певна спецпідготовка і деяке обладнання.

За словами дослідника з Університету Мінесоти Стівена Паттерсона, у разі масштабної події може трапитися так, що не всім постраждалим буде надана допомога. Отримана речовина з робочою назвою sulfanegen TEA може вводитися внутрішньом'язово за допомогою пристрою на зразок автоін'ектора епінефрину. Це значно скоротить час, який знадобиться рятувальнику чи лікареві «швидкої допомоги» на одну людину.

Для детоксикації використовуються природні біохімічні процеси організму. Завдяки протиотруті ціанід перетворюється у тіоціанат, який значно менш токсичний і виводиться з організму з сечею. Зараз препарат випробовується на тваринах із несмертельним рівнем отруєння. Йде підготовка до випробування зі збільшенням концентрації отруйної речовини.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: iscience.ru