Реклама

Американський та російський супутники зіткнулись на орбіті

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Thursday, 12 February 2009

iridiumАмериканський комерційний супутник зв'язку Ірідіум зіткнувся з російським супутником серії Космос на навколоземній орбіті.


Зіткнення сталося на висоті приблизно 760-780 км над територією Росії на півночі Красноярського краю. В результаті утворилася велика хмара сміття, яка в основному складається з уламків російського супутника.

Про це з посиланням на джерело в NASA повідомляється на сайті телеканалу CBS.

Постраждалий американський супутник - один з 66-ти супутників системи Ірідіум - першої у світі мережі низькоорбітального мобільного супутникового зв'язку. Зона обслуговування супутникових телефонів Iridium забезпечує 100-відсоткове покриття поверхні Землі.

Вага кожного супутника становить понад 455 кілограмів.

Реальні масштаби ситуації можуть бути визначені за щонайменше через кілька тижнів.

Між тим, за даними інтернет-видання Infox.ru, російський супутник був старим супутником зв'язку, який давно не працював, запущеним ще на початку 1990-х років. Американський супутник був працюючим, однак після зіткнення на сигнали з Землі він не відповідає.

В NASA повідомляють, що МКС уламки не загрожують, але поки що невідомо, наскільки вони небезпечні для інших супутників, які рухаються по низькій навколоземній орбіті.

У космічному командуванні ВПС США заявляють, що про цей інцидент їм поки нічого невідомо, але вони спробують з'ясувати подробиці.

Російські відомства інцидент поки не коментують.

Раніше були зафіксовані чотири випадкові зіткнення космічних об'єктів на орбіті, але вони розглядалися як незначні події, бо до них мали стосунок лише частини запущених ракет або невеликі супутники.

 

 

Джерело: Новинар