Реклама

Штучне магнітне поле захистить космічні кораблі

( 6 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Thursday, 29 January 2009

space_shield_thumbДослідження, проведене NASA, показало, що, принаймні, 39 колишніх астронавтів, 36 з яких побували за земною орбітою, страждали від катаракт після польотів у космос. Більш того, в агентстві порахували, що політ на Марс і назад дасть 40-річній некурящій людині 40-відсотковий ризик розвитку смертельного раку після поверненню на Землю, що в 2 рази більше ніж при перебуванні на орбіті. Зараз вчені вважають, що знайшли спосіб захистити астронавтів від небезпечного джерела космічної радіації.

Космічна погода - одна із найголовніших труднощів, з якими зіштовхуються місії на Червону Планету, намічувані агентствами США і Європи через 30 років. Навіть найкоротший шлях туди й назад займе 18 місяців. Під час подорожі команда буде піддаватися впливу субатомних частинок, що пронизують космос. Ці частки здатні розрізати ДНК як гарячий ніж масло й у такий спосіб підвищувати ризик захворювання раком і іншими порушеннями. Земне двополюсне  магнітне поле відхиляє поступаючі космічні промені, захищаючи життя на Землі, а також астронавтів на низькій навколоземній орбіті.

Ідея, що з'явилася ще в 1960-х, дозволить космічному літальному апарату створювати магнітне поле, що огортає апарат, і поширюється на сотні кілометрів.

space_shield

(Натисніть на картинку для збільшення)


Такий пристрій буде важити близько "кількох сотень кілограм" і буде використовувати всього близько кіловата енергії, або 1/3 енергоспоживання сучасних комунікаційних супутників. Концепція "Мініатюрної Магнітосфери" розробляється в Європейському Управлінні Космічних Досліджень і NASA.