Реклама

Фахівці NASA виключають можливість зіткнення Апофіса з Землею у 2036 році

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 12 January 2013

астероїд АпофісЯк повідомляють фахівці з NASA, їх спостереження за астероїдом Апофіс показують, що побоюватися зіткнення з ним не варто. За словами вчених NASA, він не зачепить Землю у 2036 році.

Спостереження, зроблені під час нещодавнього наближення астероїда Апофіс, коли він знаходився на відстані всього 14,5 мільйонів кілометрів від Землі, були враховані при розрахунках, які показали, що це важке космічне тіло, діаметр якого перевищує 300 метрів, не зіткнеться із Землею найближчим часом.

"Ми практично виключаємо можливість зіткнення Апофіса з Землею у 2036 році", - говорить Дон Еоманс, керівник Лабораторії реактивного руху у Пасадені, Каліфорнія. З моменту свого відкриття у 2004 році, оцінка вірогідності зіткнення поступово падала, знизившись аж до одного шансу на мільйон, що практично зводить нанівець можливість зіткнення.

Цей астероїд пролетить дуже близько до Землі у 2029 році, коли він знаходитиметься до нас у 10 разів ближче за Місяць на відстані всього 31 000 кілометрів. Експерт із астероїдів з MIT Річард Бінцель, який спостерігав за астероїдом у IRTF цього тижня, висловився за висадку астронавтів на астероїді у 2029 році.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru