Реклама

Протиастероїдний щит захистить Землю від загроз із космосу

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 09 February 2012

NEOShieldСтворена у січні 2012 року міжнародна група вчених та інженерів приступила до реалізації проекту NEOShield. Протягом наступних трьох з половиною років вона буде працювати над розробкою засобів захисту Землі від зіткнення з астероїдами.

Точна дата останнього падіння великого астероїда на Землю невідома. Але поверхня нашої планети досі зберігає сліди космічних бомбардувань, на зразок 6-км кратера Nordlinger Ries у Баварії.

У цілому 13 організацій із числа дослідницьких інститутів і промислових компаній будуть спільно досліджувати технології запобігання ударів астероїдів і комет, зокрема, способи використання спеціальних космічних апаратів, що відведуть астероїди з небезпечсної траекторії руху.

На траєкторії зближення з Землею астероїди зазвичай мають швидкість від 5 до 30 кілометрів за секунду. Існуючі приклади астероїдних ударів, наприклад, 1,2-км кратер Barringer в Арізоні чи район Тунгуски у Сибіру, демонструють, який збиток можуть нанести космічні «гості». При цьому навіть астероїди менших розмірів здатні викликати чималі руйнування, якщо вони впадуть на велике місто. Наприклад, кратер в Арізоні утворився у результаті падіння об'єкта з діаметром близько 50 метрів. За останні 50 років були виявлені тисячі схожих астероїдів - це означає, що небезпечні зіткнення із Землею, скоріш за все, відбуваються кожні кілька сотень років.

кратер

Ніхто не хоче побачити схожий кратер на місці рідного міста. Проект NEOShield повинен допомогти захистити Землю від таких загроз.

Для того, аби змінити орбіту небезпечних небесних тіл і запобігти зіткненню з планетою, потрібно у  певний визначений час прикласти величезну енергію.

У рамках проекту NEOShield будуть вивчатися питання визначення складу найнебезпечніших астероїдів, у тому числі й за допомогою космічних зондів.

Одним з головних завдань проекту є відпрацювання технологій знищення або відхилення астероїда. На думку фахівців NEOShield, цього можна досягти за допомогою ядерного вибуху чи космічного апарата- буксирувальника. В ефективності таких методів і доведеться переконатися.

Не виключено, що за результатами роботи міжнародної групи будуть проведені «навчання» з астероїдної оборони - з використанням відповідної космічної техніки. Крім того, розроблений у NEOShield план оборони може бути задіяний стосовно астероїда Апофіc, який небезпечно зблизиться із Землею у 2029 році.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru