Реклама

Усю воду на Землю занесли протокомети з поясу астероїдів між Марсом та Юпітером

( 3 Голосів, Всередньому: 3.33 із 5 )
Saturday, 14 July 2012

усю воду на Землю занесли протокометиПісля вивчення ізотопного складу метеоритної речовини та кометного льоду вчені прийшли до виводу, що запаси води на нашій планеті утворилися завдяки метеоритам, які були сформовані між орбітами Юпітера та Марса.

Нагадаємо, що метеоритно-кометна гіпотеза походження води на Землі (а можливо, і органічного життя) одержала своє підтвердження після того, як було відкрите пізнє «важке бомбардування», що відбулася приблизно 3,8-4,6 млрд років тому: саме тоді на внутрішніх планетах Сонячної системи була сформована більша частина ударних кратерів.

У своїй роботі дослідники вивчили ізотопний склад кометного водяного льоду, а також гідратованих силікатів, які входять до складу вуглистих хондритів. У результаті вчені одержали дані, які підтвердили більш ймовірне «внутрішнє» астероїдне походження води та органіки на Землі, ніж транснептунове.

Нагадаємо, до цього моменту вважалося, що вуглисті хондрити та комети, що містять водяний лід, формувалися за орбітою Юпітера і згодом мігрували у так звані внутрішні області, де їх потім захопили планети, у тому числі і Земля. Однак при такому розкладі склад хондритів і кометного льоду повинен бути ідентичним, а згідно останнім даним вчених у гідратованих силікатах, які входять до складу хондритів, набагато менше дейтерію, ніж у кометному льоді.

Це навело вчених на думку про те, що вуглисті хондрити були сформовані не десь на окраїні нашої Сонячної системи, а у районі астероїдного поясу між Марсом і Юпітером. Близько 4 млрд років тому більша їхня частина була кометами і протокометними об'єктами (тверда речовина, що перемежовується водяним льодом і замерзлими газами та укладена в крижану оболонку). Саме вони, на думку дослідників, і стали головним джерелом води на Землі в епоху «важкого бомбардування».

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: km.ru