Реклама

Сонячні торнадо допоможуть вирішити проблему термоядерних реакторів

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Sunday, 08 July 2012

сонячні торнадоМіжнародна група вчених вважає, що гігантські магнітні структури, які обертаються на Сонці можуть бути причиною різниці температур на поверхні та у ядрі зірки. Подібні структури можуть знайти застосування і на Землі - у термоядерних реакторах (токамаках).

Сонячні торнадо у тисячі разів більші та могутніші, ніж їхні земні аналоги, і досягають ширини у 1600 км. Сонячні торнадо мають магнітний «скелет», що обертається зі швидкістю більше 9600 км/год при температурі у мільйони градусів Цельсія. Вважається, що одночасно над поверхнею Сонця зазвичай існує близько 11 тис. таких вихорів.

Вчені з Університету Шефілда, Університету Осло, Інституту сонячної фізики Фрайбурга та Університету Упсали вважають, що саме сонячні торнадо за допомогою електромагнітних хвиль переносять енергію з-під поверхні Сонця до його атмосфери. «Якщо ми зрозуміємо, як природа нагріває намагнічену плазму і формує плазмові вихори, одного чудового дня ми зможемо використати цей процес для створення нових екологічно чистих джерел енергії, - розповідає професор Робертус Ерделі. - Завдяки нашим спільним дослідженням, ми істотно просунулися до розкриття найважливішої проблеми сучасної астрофізики».

сонячні торнадо

Проблема, про яку говорить вчений, полягає у тому, що атмосфера Сонця значно гарячіша за поверхню. Зрозуміло, що енергія йде знизу-вгору до поверхні зірки, але спосіб перенесення цієї енергії поки залишається загадкою.

Вчені вивчали торнадо у зовнішній атмосфері Сонця за допомогою космічних і наземних телескопів. Потім вони створили найдетальнішу на сьогоднішній день тривимірну модель торнадо. Вчені виявили можливий механізм перенесення гігантської кількості енергії. Скоріш за все, магнітні структури, що обертаються на поверхні, створюють своєрідний канал, який дозволяє транспортувати енергію у вигляді електромагнітних хвиль. Саме ця енергія нагріває сонячну плазму. Якщо цей процес вдасться відтворити на Землі, його можна використати для активації та стабілізації плазми у токамаках, що насьогодні є дуже складним завданням.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru