Реклама

Найшвидше бездротове з'єднання досягнуте закручуванням променів у "вихор"

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 29 June 2012

промені, вихорЗакручуючи електромагнітні хвилі у "вихори" строго визначеної форми, міжнародна група вчених реалізувала бездротову передачу даних зі швидкістю 2.5 терабіта за секунду, що на даний час є найбільшою швидкістю бездротової передачі даних. Використана технологія, що дозволяє реалізувати ефект закручування електромагнітних хвиль, теоретично не має обмежень. А це у свою чергу означає, що у межах однієї "вихрової" хвилі може розташовуватися безкінечна кількість інформаційних потоків, які у сумі утворять єдиний канал з необмеженою швидкістю передачі даних.

Ці нові вихрові хвилі, що володіють великою інформаційною ємністю, мають характеристику, відому як кутовий орбітальний момент (Orbital Angular Momentum, OAM). У цей час багато фізичних протоколів передачі даних, такі як Wi-Fi і LTE використовують модуляцію кутового спін-моменту (spin angular momentum, SAM), але не OAM. Для того, що б читачі змогли зрозуміти різницю між цими двома характеристиками, наведемо наочний приклад. Найближчим аналогом SAM-моменту є обертання Землі навколо своєї осі. У цьому випадку OAM-моментом є обертання Землі навколо Сонця, тобто не просте обертання, але і фізичне переміщення у просторі.

OAM-момент з'явився саме тим невикористаним раніше "виміром" електромагнітного сигналу, у якому інженерам вдалося скласти безліч сигналів, модуляція яких здійснювалася модуляцією SAM-моменту. Іншими словами, вченим з Тель-Авівського університету, університету Південної Каліфорнії та Лабораторії NASA по вивченню реактивного руху, використовуючи складну оптичну систему з поляризаційних фільтрів та інших пристроїв, вдалося "скрутити" у єдиний промінь світла вісім різних променів світла, що відрізняються один від одного значенням OAM-моменту. Склавши швидкості передачі всіх восьми променів в одне ціле вчені одержали швидкість передачі даних у 2.5 терабіта за секунду або 320 гігабайт за секунду, що еквівалентно передачі за одну секунду вмісту семи Blu-ray дисків.

промені, вихор

На жаль, поки вченим вдалося домогтися стійкої передачі даних з такою неймовірною швидкістю на відстань всього одного метра, що робить таку технологію непридатною для практичного застосування для організації бездротових мереж. Але для волоконно-оптичних мереж, які вже впритул підібрались до своїх фізичних обмежень, використання технології такого незвичайного мультиплексування дозволить практично безболісно збільшити пропускну здатність існуючих каналів у кілька разів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org