Реклама

Розроблено революційний мікрочип для надшвидкої бездротової передачі даних

( 6 Голосів, Всередньому: 4.83 із 5 )
Friday, 25 May 2012

virtus чипВчені з Hаньянського технологічного університету та Інституту інфокомунікаційних досліджень (обидва - Сінгапур) розробили мікрочип, що забезпечує у 1000 разів більш високу швидкість бездротової передачі даних у порівнянні з Bluetooth-зв'язком (найбільш розповсюдженого стандарту 2.0).

Виріб під назвою VIRTUS використовує діапазон міліметрових хвиль для пересилання об'ємних пакетів даних при невеликому енергоспоживанні. Пропускна здатність каналу зв'язку досягає 2 Гбіт/с.

До складу VIRTUS входять антена, прийомопередатчик, який здійснює фільтрацію та посилення сигналів, а також процесор із блоками нелінійної аналогової обробки сигналів, паралельної цифрової обробки та декодування.

virtus чип

Плата з мікрочипом VIRTUS (фото Hаньянського технологічного університету).

Вчені підкреслюють, що їм вперше вдалося одержати інтегрований трикомпонентний чип, що працює на частоті 60 Ггц при малому споживанні енергії. На виріб уже видано 16 міжнародних патентів.

Передбачається, що чип VIRTUS знайде найширше застосування: технологія може бути задіяна для високошвидкісної бездротової передачі даних між мобільними пристроями (смартфонами, планшетами та ін.), комп'ютерами, у системах потокової трансляції відеоматеріалів, ігрових багатокористувальницьких платформах і ін.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru