Реклама

"Неточний" мікропроцесор дозволяє досягти 15-кратного виграшу в енергоефективності

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Saturday, 19 May 2012

"неточний" процесорФахівці з Університету Райса (США) разом із колегами зі Швейцарії та Сінгапуру створили прототип мікрочипа, що володіє значно більш високою енергетичною ефективністю у порівнянні з традиційними виробами.

Вчені пропонують покращити характеристики процесорів шляхом «відсікання» елементів інтегральних схем, які рідко використовуються. В основу дослідної розробки покладена ідея «неточних» обчислень: мікрочип працює більш ефективно, але допускає певний відсоток помилок.

Розрахунки показують, що процесор з «усіченими» електронними ланцюгами забезпечить дворазовий виграш у швидкодії, енергоспоживанні та займе вдвічі менше місця у порівнянні з традиційними рішеннями.

Дослідники пояснюють, що, ретельно розрахувавши ймовірність помилок і обмеживши типи операцій, при виконанні яких вони припустимі, можна одночасно знизити споживання енергії та підняти продуктивність. Теоретично можна досягти 15-кратного виграшу у показниках енергоефективності.

На думку вчених, процесори нового типу підійдуть для використання у тих областях, де допускається певна неточність в обчисленнях. Як приклад приводиться той самий кадр, оброблений експериментальним чипом із погрішністю у 0,54 і 7,5%. У першому випадку зображення практично ідентичне оригіналу, отриманому за допомогою звичайного процесора. У другому - помітні спотворення, але роздивитися картинку все ж можливо.

зображення, оброблені "неточним" мікропроцесором

Те саме зображення, оброблене звичайним процесором (ліворуч), і «неточним» чипом із погрішністю 0,54% (у центрі) та 7,5% (праворуч).

Не виключено, що у перспективі запропонована технологія допоможе у створенні портативних пристроїв зі значно збільшеним періодом автономної роботи.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru