Реклама

Пам'ять Racetrack від IBM - швидкість SSD та місткість HDD в одному пристрої

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Thursday, 08 December 2011

IBM Racetrack пам'ятьПоказаний нещодавно експериментальний чип є прототипом запам'ятовувальних пристроїв, що поєднують величезну місткість класичних жорстких дисків із надійністю та швидкістю роботи твердотільних схем.

П'ятого грудня у Вашингтоні на міжнародній конференції по електронних пристроях IEDM 2011 компанія продемонструвала перший робочий прототип пам'яті типу Racetrack («гоночний трек», «іподром»).

У пристрої Racetrack немає жодної рухомої деталі. Біти зберігаються у вигляді чергування магнітних доменів у металевих дротиках мікрометрової довжини та нанометровим поперечником. Кожний такий дротик у теорії може зберігати десятки та сотні біт.

Для запису та читання стінки магнітних доменів рухаються вздовж дротиків за допомогою спін-поляризованих імпульсів струму. Домени рухаються один за одним, немов машини на вузькій трасі.

Новий чип створений по стандартній напівпровідниковій технології CMOS. Причому всі необхідні елементи вмістилися на єдиному шматку кремнію.

Нанодротики були виконані зі сплаву нікелю і заліза. Його тонкий шар вчені нанесли на пластину, а потім витравили непотрібні частини. Кожний дротик (усього їх у новому чипі 256) нараховує у довжину 10 мікрометрів, 150 нанометрів завширшки і лише 20 нанометрів у товщину.

З однієї сторони кожного такого дротика приєднані ланцюги запису, що поставляють електрони з контрольованим спіном. З іншого боку розміщені елементи, що виконують зчитування. Вони визначають напрям доменів в той час, як ті проходять повз.

Технологічна сумісність новинки з існуючими схемами - важливий момент, адже вона означає можливість промислового випуску. Хоча по визнанню винахідника «іподрому» Стюарта Паркіна (Stuart Parkin), перш за все ще необхідно уточнити багато моментів.

Наприклад, Паркін і його колеги експериментують із альтернативними матеріалами для комірок, які дозволили б вмістити більше доменів в одному дротику, в порівнянні з нинішнім залізо-нікелевим варіантом, а ще дали б можливість збільшити швидкість зсуву намагнічених зон.

IBM вважає, що пам'ять Racetrack не тільки поліпшить параметри окремих комп'ютерів, але і серйозно прискорить розподілені обчислення, оскільки дозволить зберігати величезні масиви даних і передавати будь-які їхні фрагменти за мільярдні долі секунди.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: membrana.ru