Реклама

Китайський суперкомп'ютер Тянхе-2 очолив рейтинг Top500

( 8 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Wednesday, 19 June 2013

суперкомп'ютер Тянхе-2Новітній китайський суперкомп'ютер Тянхе-2 має у своєму складі 3,1 млн обчислювальних ядер, причому створена ця машина була майже на два роки раніше заявленого. Такий ентузіазм дозволив китайським розробникам вже двічі за останні два роки очолити список 500 найпотужніших суперкомп'ютерів світу. Цей список оновлюється кожні півроку і нещодавно вийшла річна редакція цього рейтингу, де комп'ютер Тянхе-2 поміщений на перше місце.

Дана розробка виконує 33 квадрильйона операцій за секунду, що майже у п'ятнадцять разів більше за Тянхе-1. Як розповіли у рамках щорічної конференції International Supercomputing Conference, новий суперкомп'ютер знаходиться у китайському Національному Університеті оборонних технологій і найближчим часом на ньому будуть проводитися випробування, пов'язані з потужними вибухами і прогнозуванням зміни клімату, та іншими роботами, пов'язаними з масивними розрахунками.

Всередині Тянхе-2 працюють 32 000 процесори Intel Xeon, а також 48 000 співпроцесорів Xeon Phi, що у сумі дає 3120000 індивідуальних обчислювальних ядер, які об'єднані між собою за допомогою фірмової технології TH Express-2. Також у Тянхе-2 є 1 петабайт пам'яті, а працює він під управлінням фірмової китайської ОС Kylin Linux, споживаючи 17,8 мегават електрики.

Потужність нового суперкомп'ютера складає 33,86 петафлоп/сек або таку ж кількість квадрильйонів операцій за секунду. Спочатку заявлялося, що машина буде введена у дію у 2015 році. Його продуктивність майже вдвічі перевищує потужність другого по продуктивності комп'ютера Cray XK7 Titan, встановленого в Окриджській лабораторії при Міненерго США. Продуктивність останнього становить 17,17 петафлоп/сек.

Як повідомляється, новий суперкомп'ютер - це повноцінний наступник раніше створеного Тянхе-1а, який вперше був показаний у кінці 2010 року. Розробники нової системи говорять, що багато з її фірмових функцій були створені у Китаї, тоді як основна обчислювальна потужність системи базується на чипах Intel. "Інтерконекти, операційна система і софт були створені у Китаї", - говорить редактор списку Top500 Джек Донгарра.

Розробники говорять, що нова система досягає вражаючої продуктивності за рахунок використання моделі "екстремального паралелізму", який реалізовано співпроцесорами Xeon Phi. Відзначимо, що багато інших суперкомп'ютерів зі списку також використовують цей підхід, але деякі з них реалізують його за рахунок GPU Nvidia.

Всього в останньому списку Top500 39 рішень застосовують чипи Nvidia, 11 - Xeon Phi, три - ATI Radeon. Також автори списку вказують на те, що вже 65 суперкомп'ютерів із рейтингу працюють на території Китаю, тоді як лідером залишається США - 253 системи. У 80% суперкомп'ютерів застосовуються чипи Intel. З нового списку видалені 180 систем, які входили до минулого рейтингу, але вже не входять до поточного. Сумарна потужність всіх 500 комп'ютерів складає 96,6 терафлоп/сек. Основним постачальником стала компанія Hewlett-Packard, яка створила 189 систем, далі IBM з 160 суперкомп'ютерами, проте у десятці найпотужніших рішень 4 продукти IBM.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: cybersecurity.ru