Реклама

Оперативна пам'ять квантових комп'ютерів можливо працюватиме на фотонах

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Sunday, 07 April 2013

фотонВчені з Єльського університету знайшли новий спосіб керувати та маніпулювати квантовим станом фотонів мікрохвильового випромінювання, що може бути використане у створенні майбутніх квантових комп'ютерів, які, маючи безпрецедентну швидкість і обчислювальну потужність, зможуть здійснити революцію у галузі інформаційних технологій.

Як і звичайним комп'ютерам, квантовим комп'ютерам також необхідно мати здатність отримувати, зберігати й обробляти інформацію. І якщо в області обробки квантової інформації у наш час вчені вже досягли певних успіхів, то з технологіями тривалого зберігання цієї "крихкої" інформації справа йде трохи інакше.

Єльські фізики у публікації в одному з останніх випусків журналу Nature повідомили про розроблену ними нову технологію зберігання інформації, яка має чималий шанс стати оперативною пам'яттю майбутніх квантових комп'ютерів. У їх методі квантова інформація зберігається у фотонах, найменших частинках мікрохвильового випромінювання. Ці фотони можуть служити вмістилищем квантової інформації протягом тривалого часу і вони майже не взаємодіють з середовищем, крізь яке вони переміщаються, будь це коаксіальні кабелі, скло оптоволоконних ліній чи просто повітря. Слабка сила взаємодії мікрохвильових фотонів перешкоджає поглинанню їх матеріалом середовища, а також втраті і спотворенню квантової інформації, що міститься у них.

оперативна пам'ять на фотонах

У звіті дослідників описане спеціальне штучне середовище у якому мікрохвильові фотони, стикаючись один з одним, передають записану у них квантову інформацію, що дозволяє зберігати цю інформацію практично безкінечний час. Це середовище складається з мікрохвильової резонаторної порожнини, поєднаної з охолодженим до наднизької температури квантовим бітом, кубітом, який займається обробкою інформації, її читанням і записом у мікрохвильові фотони, які виступають у ролі сховища квантової інформації.

"Наш експеримент показав, що зараз ми вже здатні створити середовище, яке, з одного боку, дозволяє нам без обмежень керувати квантовим станом фотонів, а з іншого боку, не поглинає ці фотони, що у зворотному випадку призвело б до руйнування і втрати квантової інформації "- розповів Герхард Кірхмайр (Gerhard Kirchmair), дослідник з Єльського університету, -" Це середовище може виступати у якості сховища інформації без потреби у складних методах контролю, що дозволить значно спростити певні алгоритми квантових обчислень. Те, що ми зробили, ще не є квантовим комп'ютером, але майбутні квантові комп'ютери неодмінно потребуватимуть подібний вузол".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org