Реклама

Євросоюз почав розробку революційної оптичної оперативної пам'яті RAMPLAS

( 7 Голосів, Всередньому: 4.86 із 5 )
Tuesday, 27 December 2011

оптичний чип оперативної пам'яті RAMPLASУ рамках програми Євросоюзу Seventh Framework Programme (FP7) було виділено перші 2 мільйони євро на фінансування робіт із проекту RAMPLAS (100 Gbps optical RAM on-chip: silicon-based, integrated optical RAM enabling high-speed applications in computing and communications). Кінцевою метою даного проекту є створення абсолютно нового типу оптичної оперативної пам'яті з довільним доступом (Random Access Memory, RAM), що забезпечує швидкість передачі інформації на рівні 100 Гбіт/сек. Якщо всі роботи із проекту RAMPLAS закінчаться відповідно до планів, то створений чип пам'яті стане першим у світі оптичним чипом свого роду.

Протягом більш ніж двох десятиліть різниця між швидкодією мікропроцесорів і пам'яті продовжувала збільшуватися все більше та більше. І сучасна електронна динамічна пам'ять значно поступається по швидкодії центральним процесорам, це явище відоме під терміном "стіна пам'яті" і є одним із найвузькіших місць сучасних обчислювальних систем. Нова оптична пам'ять, створювана у рамках проекту RAMPLAS, повинна буде стати розв'язанням вищевказаної проблеми, а її швидкодії повинно буде вистачити із запасом не на одне покоління майбутніх мікропроцесорів.

Партнерами у реалізації проекту є наукові та дослідницькі організації з Німеччини, Греції, Нідерландів і Фінляндії. Вчені цих організацій зараз досліджують всі наявні технології і рішення в області оптичного зберігання інформації, принципів організації комп'ютерної пам'яті та у багатьох суміжних областях. Проект RAMPLAS є міждисциплінарним проектом, при його реалізації будуть поєднані всі нововведення інформатики, оптики, фотоніки, квантової фізики і фізики напівпровідників.

Чипи нової оптичної пам'яті будуть скомпоновані із блоків, ємністю по 64 біта, що й буде обумовлювати розрядність нової пам'яті. Передбачається, що при розробці та виробництві чипів нової оптичної пам'яті за основу буде взята технологія кремній-на-ізоляторі (Silicon-on-Insulator, SOI) у яку будуть інтегровані елементи фотоніки та квантової оптики.

Зрештою, відповідно до очікувань, вчені повинні розробити і реалізувати чипи оптичної кремнієвої пам'яті, які по швидкості будуть перевершувати всю існуючу на сьогодні електронну пам'ять на два порядки, споживаючи при цьому у два рази менше енергії.

Провідною організацією проекту RAMPLAS є грецький науково-дослідний центр Centre for Research and Technology Hellas, (CERTH). Серед учасників проекту можна виділити такі організації, як Берлінський технічний університет (Technische Universitat, Berlin), Технічний науково-дослідний центр Фінляндії (Technical Research Centre of Finland, VTT), компанію Phoeni Software з Нідерландів, Інститут комунікацій і обчислювальних систем Греції (Communication and Computer Systems, ICCS) і Технологічний університет Тампере, Фінляндія.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org