Реклама

Дослідники отримали рекордно короткий лазерний імпульс - усього 67 атосекунд

( 2 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Thursday, 06 September 2012

67-атосекундний лазерний імпульсГрупа дослідників з Університету Центральної Флориди отримала найкоротший у світі лазерний імпульс. Тим самим, вона, можливо, дала вченим новий інструмент для спостереження квантової механіки у дії. Це відкриття стало першим значимим проривом в області лазерних імпульсів за останні чотири роки.

Професор Чанг із департаменту фізики та коледжу оптики і фотоніки, а також його команда домоглися 67-атосекундного лазерного імпульсу жорсткого ультрафіолетового випромінювання. Результати їхніх досліджень опубліковані у журналі Optics Letters.

Атосекунда - неймовірно малий проміжок часу. Іншими словами, протягом однієї секунди можна було б послідовно згенерувати 15 мільйонів мільярдів імпульсів, таких, як у команди Чанга. Досягнення тим більш примітне, що не використовувалося ніякого спеціалізованого обладнання. Чжан і його колеги створили так званий метод подвійної оптичної решітки (DOG), що дозволяє відрізати ультрафіолетове випромінювання таким чином, щоб сконцентрувати максимальне випромінювання у найкоротшому імпульсі світла. Крім самого світлового імпульсу, вчені розробили і надшвидкі камери для його вимірювання.

Професор Чанг зі своєю командою домоглися 67-атосекундного лазерного імпульсу жорсткого ультрафіолетового випромінювання

"Успіх доктора Чанга у створенні все більш коротких світлових імпульсів допоможе відкрити двері у раніше прихований світ, де ми зможемо спостерігати за рухом електронів в атомах і молекулах, стежити за хімічними реакціями, - говорить декан UCF наукового коледжу Майкл Джонсон. - Це просто вражає, але тепер ми зможемо побачити квантову механіку у дії".

Прагнення одержати все більш короткі світлові імпульси триває від самого моменту винайдення лазера більше півсотні років. Вперше атосекундні імпульси були продемонстровані лише у 2001 році. З тих пір вчені всього світу намагаються домогтися все більш коротких імпульсів для кращого розуміння субатомного світу. Попередній рекорд - імпульс у 80 атосекунд - був досягнутий у 2008 році в інституті Макса Планка у Гарлемі, Німеччина.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru