Реклама

Вчені створили найелестичніший матеріал у світі, що розтягується у 20 разів

( 4 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Wednesday, 12 September 2012

найеластичніший матеріал у світіНа світі існує такий вид матеріалів, як гідрогелі, гелеві матеріали, тверді частинки яких рівномірно розподілені в об'ємі води. Ці матеріали володіють деякими досить цікавими властивостями, наприклад, на їхній основі вчені створювали матеріали, здатні до самовідновлення після незначного руйнування. Тепер же вчені створили ще один вид складного гідрогелю, що має неймовірну еластичність і який практично неможливо пошкодити механічним впливом.

Еластичність - це характерна особливість практично всіх гідрогелів. Саме ця властивість матеріалів обумовлює їхнє широке застосування як матеріала контактних лінз і систем доставки лікарських препаратів. Більш міцні види гідрогелів використовуються у додатках трохи більшого масштабу, наприклад для виготовлення штучних хрящів і сухожиль, виготовлення заготівок для вирощування на них штучних органів.

Новий гідрогелевий матеріал розроблений Жігенг Суо (Zhigang Suo), вченим-матеріалознавцем із Гарвардського університету. У його основі лежать два полімерних матеріали - альгінат (alginate) і поліакриламід (polyacrylamide). Тандем із цих двох матеріалів створює ефект, який можна побачити на нижченаведеному відеоролику. Іонні зв'язки молекул, що розриваються, дозволяють рівномірно розподілити енергію впливу на всю площу та весь об'єм матеріалу. Це захищає від розриву молекули поліакриламіду, які забезпечують еластичність гідрогелевого матеріалу.

Така взаємодія двох компонентів приводить до того, що гідрогель, більш міцний ніж гума, може розтягуватися у 20 разів відносно початкової довжини. Наприклад, найеластичніший матеріал природного походження, каучук, може розтягнутись всього у 5-6 разів. Крім цього, матеріал володіє самовідновлювальними властивостями. Коли він втрачає еластичність, досить лише нагріти його до температури у 80 градусів Цельсія і він повністю відновлює свої початкові властивості.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org