Реклама

Контактні лінзи зі стовбуровими клітинами здатні відновлювати рогівку ока

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Wednesday, 12 December 2012

контактна лінзаНові контактні лінзи зі стовбуровими клітинами, що здатні відновлювати зір тепер назавжди можуть змінити офтальмологію. По суті, лінза представляє собою біорозкладний імплантант, що містить клітини, які розмножуються і дозволяють тим самим оку вилікувати себе самостійно. Технологія створювалася початково для лікування травм рогівки ока у результаті фізичного впливу, шрамів, накладених після операції, ряду спадкових захворювань, а також інфекцій і синдрому сухого ока.

Пошкодження рогівки викликає у людини біль, сильну світлочутливість, відчуття порошинки в оці і помутніння зору. Імплантант в точності імітує особливості структури ока, являючи собою тонку оболонку, яка служить каркасом для стовбурових клітин. Таким чином, тепер у пересадці самих клітин або використанні донорської рогівки немає необхідності.

Варто відзначити, що в імплантанті клітини знаходяться у повній цілості, оскільки оболонки складаються з маленьких "кишень", що надійно захищають клітини і об'єднують їх разом. Центральна частина оболонки тонше, що дає можливість клітинам інтегруватися поступово під час розкладання матеріалу в око.

Використовуваний для створення лінз біорозкладний матеріал абсолютно безпечний і вже застосовувався раніше у виробництві саморозсмоктувальних ниток для зшивання ран. Ряд лабораторних тестів довели ефективність нової методики. Незабаром в Індії планується розпочати їх клінічні випробування.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru