Реклама

На Землі знайдено бактерії, які змогли б вижити у суворих марсіанських умовах

( 7 Голосів, Всередньому: 4.71 із 5 )
Wednesday, 26 December 2012

бактерії з вічної мерзлотиМіжнародна група вчених із Росії та Америки виявила бактерії роду Carnobacterium на берегах Колими у вічній мерзлоті. Ці мікроорганізми здатні рости і розмножуватися при температурі, концентрації кисню і тиску, які відповідають атмосфері Марса. Роботу опубліковано у Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідники витягли бактерії з глибини 12-20 метрів із піщаних відкладень, розташованих на правому березі Колими. Промиваючи зразки отриманого піску, вчені висіювали розчин на середовище, багате поживними речовинами. Вирощували колонії бактерій при температурі 28 градусів Цельсія у нормальній атмосфері, і лише потім піддавали їх випробуванню умовами Червоної планети.

Тривалість експерименту склала 30 днів. Лише шість з 10 тисяч виділених штамів виявилися здатними рости в умовах низького кисню, нульової температури і тиску у 150 разів нижчим за земний - 7 мілібар. Усі вони були представниками роду Carnobacterium. Дивно те, що один з штамів ріс у таких умовах навіть краще, ніж в умовах з нормальним тиском і кисневої атмосферою.

Отримані результати, як відзначають автори, важливі для розгляду можливості існування життя на Марсі, а також для вибору правильних рішень і напрямків у її пошуку. Умови марсіанського середовища, міжіншим, характерні не лише низькою концентрацією кисню, тиском і температурою, але також дуже високим рівнем радіації. Дослідження іншої групи вчених нещодавно показало, що на поверхні Червоної планети рівень радіації такий високий, що органічні речовини на глибині менше 10 сантиметрів не можуть існувати тривалий час.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru