Реклама

Виявлено бактерію, що перетворює целюлозу на біопаливо

( 8 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Tuesday, 06 September 2011

целюлоза біопаливоВчені, що займаються пошуками альтернативних джерел палива виявили штам бактерій, здатних переробляти целюлозу старого газетного паперу. У результаті діяльності цих бактерій целюлоза перетворюється на бутанол, якипй у свою чергу є гарною альтернативою бензину. Головною якістю такого палива, є те, що при його згорянні, у навколишнє середовище не викидаються важкі метали. Саме важкі метали, такі як свинець, є складовими компонентами бензину. Даний метал додають для того, щоб пальне мало низький поріг займистості. 

Варто відзначити, що знайдений штам бактерій є першим організмом, який у природних умовах може виробляти бутанол безпосередньо із целюлози. Сьогодні вже ні для кого не секрет, що саме целюлоза є основною складовою частиною рослинних клітин. 

Цікавим фактом є те, що незвичайні бактерії були виявлені у зразках гною, взятого із зоопарку в Новому Орлеані. Дослідженням взятих зразків займався професор молекулярної біології Девід Малін.

За підрахунками групи вчених, у США щорічно викидається більш ніж 300 млн. тонн целюлозних матеріалів, які можуть бути джерелом біопалива. 

Для своїх експериментів, дослідники використовують старі газети. У ході проведених досліджень, було помічено, що новий штам бактерій витримує присутність кисню. Відомо, що при подібних дослідженнях, які проводилися раніше, вчені використовували бактерії, на які згубно впливав кисень. У результаті такого впливу було неможливо досягти очікуваного ефекту. 

Звичайно, не можна обійти стороною досягнення групи дослідників, але поки невідомо, чи можна використовувати таку технологію у промислових масштабах. Але поки йде робота над реєстрацією патенту на це відкриття, вчені намагаються зробити все можливе, щоб якнайшвидше почати використання даного методу для виробництва біопалива у великих обсягах.

 

 

За матеріалами: sbio.info