Реклама

Електрохімічний біореактор ефективно конвертує сонячне світло у біопаливо

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Sunday, 01 April 2012

електрохімічний біореакторВинахідники думають, що енергію, яка одержується від сонячних батарей чи вітряків, можна «упаковувати» більш щільно, якщо замість зарядки акумуляторів виробляти за допомогою неї паливо, що пізніше можна використовувати у двигунах внутрішнього згоряння.

Дослідники з Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі побудували біореактор, що за допомогою електричного струму перетворює прості вихідні інгредієнти (воду, вуглекислий газ і ще ряд речовин) в ізобутанол і 1-бутанол. Останні можна використати як автомобільне паливо.

Для цього процесу експериментатори спеціально створили новий генно-модифікований штам бактерії Ralstonia eutropha H16. Ряд нових генів дозволив цьому мікробу значно збільшити виробіток спиртів із вуглекислого газу і мурашиної кислоти. Вона, у свою чергу, утворюється на попередній стадії циклу, теж із простих інгредієнтів і при сприянні електричного струму.

електрохімічний біореактор

Електрохімічний біореактор - скляна банка з циліндричними металевими електродами, розділеними пористою керамічною ємністю. Банка заповнена сумішшю реагентів і мікробів. За допомогою трубок через цей рідкий розчин продувається потік CO2 (фото UCLA).

Раніше вчені не раз пропонували призначити на роль накопичувача сонячної енергії звичайний водень, що виробляється простим електролізом або біотехнологічними методами, але зручне і безпечне зберігання цього газу становить певну проблему.

«Замість того щоб використовувати водень, ми задіюємо як посередника мурашину кислоту, - говорить керівник роботи Джеймс Ляо (James Liao). - Ми використовуємо електроенергію для одержання мурашиної кислоти, яку потім використовуємо для фіксації СО2 у бактерій у темряві для  виробництва ізобутанолу та вищих спиртів».

За словами Ляо, даний експеримент лише продемонстрував працездатність принципу. Надалі хіміки спробують масштабувати цей процес конверсії сонячного світла і вуглекислого газу у пальне. (Деталі роботи розкриває стаття у журналі Science.)

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: membrana.ru