Реклама

Графенові суперконденсатори - потенційна заміна застарілим літій-іонним акумуляторам

( 9 Голосів, Всередньому: 4.56 із 5 )
Sunday, 25 March 2012

графеновий суперконденсаторУ наш час галузі електроніки, екологічно чистих джерел енергії та електричних автомобілів розвиваються настільки бурхливими темпами, що технології акумулювання енергії, засновані на використанні електрохімічних реакцій, безнадійно відстають усе більше й більше. Тому на місце традиційних хімічних акумуляторних батарей повинні прийти більш досконалі методи накопичення та зберігання електричної енергії.

Однією із найбільш перспективних технологій вважається технологія суперконденсаторів, накопичувачів електричної енергії великої ємності, здатних заряджатися і віддавати накопичену енергію дуже швидко, а використання графену у суперконденсаторах обіцяє простий, недорогий і екологічно чистий метод їхнього виробництва, принаймні у порівнянні з виробництвом традиційних літій-іонних акумуляторних батарей.

Вчені Вероніка Стронг, Сергій Дубин і Ричард Б. Кейн опублікували у журналі Science опис технології виготовлення тонких і гнучких суперкондесаторів на основі графену. Для виробництва цього конденсатора дослідники використали звичайнісінький DVD-диск. На поверхню диска була нанесена плівка з окисду графіту, яку можна одержати досить простим способом. Після цього диск із нанесеною плівкою був вставлений у пишучий DVD-привід, що підтримує функцію LightScribe.

графеновий суперконденсатор

Світло лазера приводу змусило оксид графіту (GO) перетворитись у графенову плівку високої чистоти та заздалегідь заданої форми і розмірів. Після цього отримані графенові плівки були накладені із двох сторін на гнучку основу, що виступала як діелектричний шар. Покривши отриманий "бутерброд" невеликою кількістю електроліту та закривши обидві сторони захисним шаром пластику, дослідники одержали суперконденсатор, який по ємності, реактивній потужності і струмам втрат перевершував у кілька разів властивості літій-іонних акумуляторів схожих габаритних розмірів.

Графенова плівка є надзвичайно міцною та гнучкою, тому отриманий конденсатор успадкував ці корисні властивості. Ці властивості можна використовувати для виробництва багатошарових суперконденсаторів великої ємності та довільних форм, що дозволить використовувати їх як джерела енергії для електромобілів, мобільних телефонів, ноутбуків, планшетних комп'ютерів і інших пристроїв.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org