Реклама

Новий електрод підвищить ємність літій-іонних акумуляторів у 3 рази

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 05 November 2012

батарея CalBatteryКомпанія CalBattery розробила електрод, що у 3 рази збільшує ємність літій-іонних акумуляторів і одночасно знижує їхню вартість на 70%. Результати незалежних випробувань прототипу нової літій-іонної комірки підтверджують високі характеристики електрода на основі кремній-графенового композитного матеріалу. Щільність енергії у новому акумуляторі у 3 рази більша, ніж у звичайному, а питома ємність електрода - у 4 рази вища.

Вісім місяців роботи фахівців CalBattery і Argonne National Laboratory показують, що у нової батареї є великі шанси стати новим поколінням акумуляторів і завоювати комерційний ринок. На відміну від більшості комерційних літій-іонних акумуляторів, нова батарея має щільність енергії 525 Вт•год/кг і питому ємність електрода 1250 мА•год/г. При цьому сучасні літій-іонні акумулятори мають відповідні показники 100-180 Вт•год/кг і 325 мА•год/г.

Нова батарея за ємністю на 300% краще нинішніх акумуляторів і, крім того, нова технологія обіцяє приблизно 70-% зниження вартості життєвого циклу батарей, що використовуються у споживчій електроніці, електромобілях і т.д.

Ключем до створення перспективного акумулятора стало відкриття процесу, що стабілізує кремній в аноді літієвої батареї. Хоч кремній і поглинає літій у десять разів краще, ніж будь-які інші матеріали, він швидко псується під час циклів зарядки/розрядки. Вчені експериментували з кількома матеріалами для електрода та електроліту. У результаті вдалося створити композитний електрод на основі графену та кремнію, що значно перевершує всі існуючі комерційні технології. Розробники вважають, що новий тип електрода за 2-3 роки може замінити звичайні графітові електроди і значно збільшить тривалість роботи численних пристроїв, які живлятьсся енергією акумуляторів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru