Реклама

Сучасні літій-іонні батареї навчились повністю заряджати за 16 хв

( 8 Голосів, Всередньому: 4.88 із 5 )
Sunday, 14 April 2013

зарядка акумуляторівРозробники обіцяють, що вже зовсім скоро люди зможуть заряджати свої мобільники та ноутбуки за лічені хвилини. При цьому не потрібно буде змінювати технологію виготовлення батарей - секрет криється у новому способі зарядки.

Кожному знайома ситуація, коли не вистачає часу зарядити мобільний телефон: у запасі всього кілька хвилин, яких не вистачить, щоб поповнити акумулятор навіть на 10%. У Potential Difference обіцяють вирішити цю проблему за допомогою власної технології, запатентованої вченими з Технологічного інституту Джорджії ще у 2001 році.

Суть нової технології дивовижно проста: зарядний пристрій має датчики, які контролюють температуру, напругу і струм заряду акумулятора. Ці дані використовуються для визначення того, скільки заряду накопичила батарея і з якою швидкістю вона може його приймати у даний момент часу. Заснований цей принцип зарядки на відомому явищі: розряджена батарея заряджається швидше, ніж заряджена наполовину і більше. Таким чином, зарядний пристрій Potential Difference спочатку заряджає акумулятор відносно невеликим струмом, а потім, коли швидкість зарядки падає, сила струму починає рости, щоб прискорити процес. Зрозуміло, щоб уникнути перегріву доводиться безперервно контролювати температуру батареї, у результаті зарядний пристрій фактично працює у режимі серії імпульсів: то підвищує зарядний струм, то скидає його для охолодження акумулятора.

Під час випробувань прототипів зарядного пристрою фахівці Potential Difference з'ясували, що можна повністю зарядити літій-іонні акумулятори типової електроніки та електромобілів у середньому всього за 16 хвилин. При цьому під час зарядки до 80% батареї нагрівалися максимум до 42 градусів за Цельсієм. Величезна перевага нового "зарядника" у тому, що він може використовуватися на будь-якому типі літій-іонних акумуляторів, хоча розробники відзначають, що найкращих результатів можна досягти при налаштуванні зарядного пристрою на конкретний тип електроніки. Останнє не виявиться складним - на тлі вартості автомобіля спеціальний надшвидкий «зарядник» фінансово виправданий. Переваги нової технології зарядного пристрою очевидні: швидка зарядка може частково компенсувати недоліки масових літій-іонних акумуляторів.

Тим не менш, деякі фахівці висловлюють побоювання щодо того, що технологія швидкої зарядки від Potential Difference може призвести до такого ж швидкого виходу батарей із ладу. Побоювання закономірні, адже розширення і скорочення електродів при зарядці призводять до утворення тріщин і руйнування електродів, що обумовлює термін служби акумулятора. Potential Difference досі не проводили випробування пари "зарядник" / акумулятор на кількість циклів зарядження/розрядження, так що це питання залишається відкритим. Тим не менш, у деяких областях терміном служби акумулятора можуть і знехтувати, наприклад в армії, де від швидкості зарядження батареї може залежати життя людей і виконання бойового завдання.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru