Реклама

"Сонячна тарілка" виробляє електрику, тепло, прісну воду та охолоджує повітря

( 9 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 30 April 2013

HCPVTІнженери з IBM розробили концепцію енергетичної системи HCPVT, яка використовує сонячне світло для виробництва електрики, тепла, холоду і прісної води.

HCPVT буде по-справжньому красивою: велика «тарілка» з дзеркалами, яка повертається слідом за Сонцем завдяки електроприводам. Ця установка, за задумом розробників, буде концентрувати сонячне світло: посилювати його у 2000 разів і перетворювати 80% випромінювання у корисну енергію.

Система також може опріснювати воду і охолоджувати повітря у сонячний день. Кількість дзеркал і, відповідно, габарити HCPVT можна змінювати у залежності від планованого застосування установки.

Система HCPVT заснована на фотоелектричних чипах 1х1 см, які можуть виробляти у середньому 200-250 Вт енергії протягом сонячного 8-годинного дня. Одна «тарілка» матиме сотню фотоелектричних чипів і зможе виробляти 25 кВт енергії.

Охолодження чипів буде організовано за допомогою мікроканалів із циркулюючим рідким теплоносієм. Ці мікроканали мають діаметр у кілька десятків мікрометрів і охолоджують у 10 разів краще, ніж радіатори пасивних повітряних систем охолодження. Мікроканальне рідинне охолодження є ключовою технологією HCPVT і вже випробуване на ряді розробок IBM, наприклад, високопродуктивному комп'ютері Aquasar.

HCPVT

«Сонячна тарілка» HCPVT від компанії IBM може виробляти електрику, тепло, прісну воду і охолоджувати повітря

Ефективність HCPVT буде набагато вище традиційних сонячних панелей і колекторів. По-суті, розробка IBM є гібридною енергетичною установкою: вона перетворює в електроенергію 30% зібраного сонячного світла і додатково поглинає до 50% тепла. Розробники сподіваються, що завдяки такій ефективності, вартість виробленої HCPVT енергії буде нижче 10 центів за кВт * год. Для порівняння: пільгові тарифи на електроенергію у Німеччині на даний час складають 25 центів кВт * год, а вартість виробництва електроенергії на вугільних електростанціях становить 5-10 центів за кВт * год. Вартість установки HCPVT складе менше $250 за квадратний метр, що у три рази нижче, ніж вартість аналогічних систем.

Більше того, HCPVT може нагрівати воду до температури 90 градусів за Цельсієм. Цю воду можна використовувати для обігріву приміщень або нагрівання солоної води, яка потім проходить крізь спеціальну мембрану і опріснюється. У день HCPVT може виробити 30-40 літрів питної води на квадратний метр площі «тарілки». Також, за допомогою абсорбційного охолоджувача на основі води і силікагелю HCPVT може забезпечити кондиціонування приміщень.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru