Реклама

Прісна вода із Північного Льодовитого океану може значно змінити клімат Європи

( 5 Голосів, Всередньому: 3.80 із 5 )
Saturday, 09 April 2011

Північний Льодовитий океанЯк показали нові наукові дані, великий масив прісної води в центрі Північного Льодовитого океану може викликати непередбачувані зміни клімату в Європі та Північній Америці. 

"Вода, отримана в результаті танення льодовиків і принесена ріками, обсяг якої, щонайменше, у два рази перевищує озеро Вікторія в Африці, продовжує прибувати. У якийсь момент велика кількість цієї води може виплеснутися з Північного Льодовитого океану в Атлантичний океан, що може спричинити серйозні зміни клімату. Однак вчені стверджують, що ніяк не можуть передбачити, коли це відбудеться". 

"Це може вплинути на кругообіг води в океані, - відзначив Беньямін Рабі з Інституту Альфреда Вегенера в Німеччині. - І вплинути на Гольфстрім". 

Лора де Стер, океанограф з Нідерландського королівського інституту дослідження моря, відзначила: "Обсяг води, що надходить у Північний Льодовитий океан в основному з канадських і сибірських рік, зараз більше звичайного у зв'язку з тим, що більш теплі температури на півночі викликають танення льоду. Морський лід теж швидко тане - Національним центром США по вивченню снігу та льоду був нещодавно зафіксований новий рекордно низький рівень покриття океану льодом, що призвело до надходження додаткової кількості прісної води у відносно спокійний Північний Льодовитий океан".

 

 

За матеріалами: sbio.info