Реклама

Вчені визнали стратегію ядерної оборони США відверто недієздатною

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 08 November 2010

atomna-oboronaВ останньому номері британського журналу Bulletin of the Atomic Scientists ("Бюлетень вчених-атомників") була різко розкритикована нова стратегія ядерної оборони, схвалена урядом США у квітні цього року. Фізики стверджують, що ця стратегія не була протестована на протидію реальним світовим загрозам і не зможе бути ефективною в умовах реального бойового протистояння.

Уся ця стратегія, як стверджується, заснована на двох допущеннях, що існуюча в США система, яка базується на GMD (Ground-Based Missile Defense), тобто наземних ядерних ракетах, і стандартних ракетах SM-3 (Standard Missile 3), зможе захистити країну під час збройного протистояння, у тому числі й під час тривалої ядерно-ракетної битви з Північною Кореєю або Іраном. Автори дослідження Джордж Люїс (George Lewis) і Теодор Постол (Theodore Postol) стверджують, що ці допущення - "технічний міф" і "небезпечна фантазія", що насправді обидві ці системи не перевірені та з повною очевидністю ненадійні. Більше того, стверджують автори, обидві ці системи недієздатні від самого початку їх створення.

У своїй статті автори нагадують, що в Ірані вже розроблені способи протидії цим системам. На їхню думку, стратегію потрібно різко поміняти на таку, щоб вона могла надійно перехоплювати північно-корейські й іранські ракети дальнього радіусу дії перш, ніж вони досягнуть США, півночі та заходу Європи, а також півночі Росії. Для цього, вважають вони, потрібні не наземні, а повітряні "дрони" - радіокеровані стелс-кораблі, обладнані ракетами-перехоплювачами, здатними знищити балістичні ракети, перш ніж вони зможуть увімкнути заходи протидії.

Оскільки така стратегія, нагадують автори, передбачає невелику кількість перехоплювачів, це, зокрема, полегшить виконання договору New START, що був підписаний Бараком Обамою та Дмитром Медведєвим цього року й передбачає двостороннє скорочення ядерних озброєнь до 1550 одиниць, які можуть бути швидко приведені в стан бойової готовності.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru