Реклама

Boeing готує «лазерну революцію» у військовій справі

( 8 Голосів, Всередньому: 4.38 із 5 )
Thursday, 22 August 2013

лазерна гарматаКомпанія Boeing змогла створити компактне і потужне джерело лазерного випромінювання, яке може забезпечити «лазерну революцію» у військовій справі.

Новий тип лазера на основі технології TDL (Thin Disk Laser) не лише довів свою працездатність, а й видав 30-кВт промінь, що на 30% перевищило вимоги військових. Зазначимо, що для перехоплення БПЛА, снарядів, мінометних мін та ураження живої сили, навіть при нинішніх системах наведення, достатньо лазера потужністю від 10 кВт. Таким чином, дуже перспективна концепція TDL довела можливість розробки компактних високоенергетичних бойових лазерів із висококонцентрованим потужним і надяскравим лазерним пучком.

Boeing TDL

Лабораторний прототип TDL вже видає потужність у 30 кВт

Контракт на розробку високопотужного лазера на тонких дисках або TDL був підписаний між Пентагоном і компанією Boeing навесні 2011 року. Лазер на тонких дисках привернув увагу військових рядом унікальних особливостей. Так, TDL може генерувати лазерні імпульси дуже великої потужності і різної тривалості. При цьому розмір активної зони лазера дуже маленький: діаметром від 10 мм для лазера потужністю у десятки кіловатів. Більше того, лазер на тонких дисках володіє набагато більшим ККД (до 70%), ніж інші типи твердотільних лазерів. Це означає, що бойовому TDL не знадобляться громіздкі системи рідинного охолодження і джерела живлення надлишкової потужності.

лазер TruDisk

Промисловий лазер TruDisk на основі технології TDL видає потужність до 16 кВт

Технологія TDL вже використовується для різання металу і зарекомендувала себе добре, - такі лазери надійні і вимагають мінімум технічного обслуговування. Правда у військових вимоги до TDL дещо вищі, але фахівці Boeing впевнені, що їм вдасться створити компактний надійний бойовий лазер потужністю близько 100 кВт. Такий лазер можна буде розміщувати на бронетехніці, вертольотах, літаках, кораблях. Завдяки TDL з'являться нові можливості з перехоплення найрізноманітніших повітряних цілей і ураження живої сили та техніки. Миттєва доставка енергії, абсолютна точність стрільби і потужний психологічний вплив роблять лазер дуже ефективною зброєю. Крім того, лазер здатний уражати точкові цілі на відстані кілька кілометрів із нульовими або мінімальними побічними збитками.

Принцип роботи технології TDL

Принцип роботи технології TDL

Єдиним недоліком лазерних гармат поки залишається складність їх експлуатації, пов'язана з габаритами, вагою, необхідністю використання систем рідинного охолодження і потужних джерел електроживлення. В багатьох аспектах лазер на тонких дисках вирішує ці проблеми, що, можливо, зробить лазерну зброю широко розповсюдженою в арміях розвинених країн.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru