Реклама

США починає встановлення лазерних систем озброєння на бойові кораблі

( 8 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Monday, 15 April 2013

лазер LaWSПредставники американського флоту оголосили про те, що вони готуються до початку розгортання на деяких судах військово-морського флоту США нових систем лазерної зброї, настільки потужних, що вони здатні з великої відстані пошкодити легке вороже судно або відправити на землю ворожий безпілотний літальний апарат, не витрачаючи на це дорогих боєприпасів. Нова система озброєння, яка називається LaWS (Laser Weapons System), буде встановлена на військовому судні USS Ponce, який стане першим в історії судном, озброєним бойової лазерною системою.

Установка системи LaWS буде проводитися на кораблі USS Ponce протягом цього і наступного року, адже для її встановлення потрібна докорінна зміна деяких систем корабля, у першу чергу, енергетичних та електричних. Судно USS Ponce з встановленою системою LaWS повернеться у стрій влітку 2014 року і діятиме у складі П'ятого Флоту, область дії якого включає в себе Перську затоку.

У першу чергу лазерна система LaWS буде використовуватися для захисту великих військових кораблів від маленьких, маневрених і швидкохідних човнів. Також цей лазер візьме на себе функцію захисту кораблів від ворожих ракет, безпілотників і інших загроз, що прибувають до кораблів по повітрю.

Однією з привабливих рис застосування систем лазерних озброєнь є низька вартість їх використання. Наприклад, імпульс системи LaWS, потужності якого достатньо для ураження маленького безпілотника, витратить енергію, вартість якої приблизно дорівнює одному долару. Як тільки лазерна система LaWS увійде в дію, вона стане заміною кільком скорострільним крупнокаліберним багатоствольним кулеметам Гатлінга, один залп яких може обійтися у кілька тисяч доларів.

Нажаль, у даний момент часу потужності твердотільних лазерних систем типу LaWS достатньо лише для ураження легких цілей, але очікується, що лазерні системи, здатні до ураження достатньо великих цілей можуть з'явитися вже через 10-20 років.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org