Реклама

Розроблено мініатюрний тепловізор із високою роздільною здатністю

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Thursday, 25 April 2013

тепловізорОборонне наукове агентство DARPA оголосило про успішне завершення роботи зі створення мініатюрного тепловізора, який дуже потрібен військовим. Відтепер інфрачервоні прилади спостереження з високою роздільною здатністю можна буде виготовляти у габаритах звичайних приладів нічного бачення і навіть меншими.

Оборонний підрядник, компанія DRS Technologies, розробила інфрачервону камеру з пікселями розміром всього у п'ять мікрон або п'ять мільйонних часток метра. Це близько до розміру пікселя фотокамери звичайного смартфона і набагато менше, ніж пікселі на матрицях сучасних тепловізорів. Оскільки при однаковій роздільній здатності новий ІЧ-сенсор у 6 разів менший, у виробництві він буде у 36 разів дешевшим.

Сьогоднішні тепловізори або дуже громіздкі і встановлюються лише на важку техніку, або мають низьку роздільну здатність (близько 320х240 пікселів), чого недостатньо для військового використання, наприклад з борту БПЛА. Сьогодні ж потрібні індивідуальні тепловізійні прилади спостереження, які будуть досить дешеві і компактні, щоб ними можна було обладнати кожного солдата.

тепловізор

Новий мініатюрний тепловізор, розроблений у DRS Technologies за замовленням DARPA. Якщо такі вироби поставлять на потік, піхотинці вперше отримають компактні окуляри-тепловізори

Тепловізійні окуляри дадуть величезну перевагу у бою, оскільки вони забезпечують виявлення теплоконтрастних цілей (наприклад людини на тлі місцевості) навіть в умовах задимлення, за багатьма легкими укриттями, при будь-яких умовах освітленості, під час снігу і дощу. Солдати з тепловізорами можуть впевнено діяти навіть в умовах суцільної димової перешкоди, тоді як противник без аналогічних приладів буде безпорадний.

Досі зменшити розмір пікселів ІЧ-матриці не вдавалося, оскільки при зменшенні пікселя він стає занадто сприйнятливий до перешкод: «сміттєві» фотони «забивають» більшу частину пікселя, у результаті чого зображення заповнюється сірим шумом перешкод.

У DARPA не пояснюють, як саме вдалося вирішити цю проблему, лише підкреслюють, що зменшено розміри пікселів, а не їх кількість на матриці. Всі технічні подробиці технології, що стосуються співвідношення сигнал-шум, поки залишаються у секреті, але у DARPA кажуть, що компактний тепловізор дає таку ж якісну картинку, як і більші аналоги.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru