Реклама

Людиноподібний робот Pet-Proto стрибає та долає перешкоди зовсім як людина

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Wednesday, 31 October 2012

робот Pet-ProtoОборонне наукове агентство DARPA опублікувало відео, на якому людиноподібний військовий робот стрибає та долає перешкоди точнісінько як людина.

Робот за назвою Pet-Proto створений на базі гуманоїдного робота Petman розробки компанії Boston Dynamics. Petman початково призначався для випробувань костюмів радіаційного та хімічного захисту. За заявою DARPA, Pet-Proto буде використовуватися на аварійних атомних станціях, при порятунку людей, замкнених у зруйнованих будинках, а також у випадку інших дій, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійних лих.

Головною особливістю Pet-Proto є виняткова рухливість. Він здатний долати практично будь-які перешкоди, з якими може впоратися звичайна людина, наприклад, він спокійно піднімається по сходам, біжить по вузькому містку та перелазить через завали.

Усі ці навички майже відповідають вимогам DARPA, що навесні цього року оголосило конкурс на розробку роботів, здатних ходити по нерівним, засипаним сміттям поверхням, підніматися по хибким сходам, використовувати електроінструменти для пробиття бетонних стін, виконувати нескладний ремонт різного обладнання. За результатами 27-місячного конкурсу команда-переможець одержить премію у 2 млн дол.

Спритність Pet-Proto вражає, але інженери Boston Dynamics працюють над ще більш досконалим роботом Atlas, що буде мати більше можливостей завдяки покращеній конструкції та програмному забезпеченню.

Про перспективи бойового застосування Pet-Proto і Atlas нічого не повідомляється, однак робот, що здатний долати такі складні перешкоди, легко впорається із завданням перенесення та наведення зброї.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru