Реклама

Новий автономний робот-гепард WildCat від Boston Dynamics

( 12 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Thursday, 10 October 2013

робот-гепард WildCatУ минулому році компанія Boston Dynamics завершила створення робота-гепарда, який, розвинувши на спеціальній біговій доріжці швидкість більше 45 кілометрів за годину, став володарем звання найшвидшого робота на земній кулі. Домогтися таких вражаючих результатів роботові дозволила його унікальна рухова система та відсутність у конструкції джерела енергії, що, з одного боку, дозволило значно зменшити його вагу, а з іншого боку - повністю позбавило робота-гепарда автономності.

Дещо пізніше після "рекордного забігу" робота, представники компанії Boston Dynamics повідомили про свої наміри щодо створення нового робота-гепарда, який буде мати автономне джерело енергії і який зможе самостійно пересуватися, не будучи прив'язаним до певної точки силовими електричними кабелями. І серед серії відеороликів, які нещодавно були викладені Boston Dynamics у мережу, показано новий чотириногий робот-гепард WildCat, який здатний до самостійного пересування в автономному режимі з високою швидкістю по поверхні будь-якого характеру.

Ось що повідомляють представники компанії Boston Dynamics з приводу свого нового дітища: "це чотириногий робот, створений на базі попередньої розробки - робота-гепарда у рамках програми M3 Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA. Він розроблений для швидких переміщень по складних поверхнях будь-якого характеру, а у даний час він вже здатний бігати по рівній поверхні зі швидкістю 25 кілометрів за годину".

Слід зауважити, що робот WildCat за зовнішнім виглядом і за особливостями будови його конструкції практично не відрізняється від тих зображень, які компанія Boston Dynamics представляла у 2012 році. На сайті компанії надано вкрай мало інформації відносно робота WildCat, але з того, що можна побачити на відеоролику випливає, що енергію, необхідну для роботи робота, виробляє електрогенератор, що приводиться у дію бензиновим двигуном внутрішнього згоряння. Крім цього, можна припустити, що цей двигун обертає насос гідравлічної системи, приводи якої приводять у рух всі кінцівки робота WildCat.

25 кілометрів за годину - це суттєво нижча швидкість ніж та, яку демонстрував початковий робот-гепард Boston Dynamics. Поки ще невідомо, з чим це може бути пов'язано, з наявністю у робота бензинового двигуна, що істотно збільшило його вагу, з ускладненням його конструкції чи ще з чимось іншим. Але, скоріш за все, найважливішим є той факт, що WildCat є абсолютно новим роботом. І, цілком імовірно, що у результаті майбутніх доробок і модифікацій робот зможе досягти планки, яку визначили самі для себе фахівці Boston Dynamics і яка полягає у подоланні порогу швидкості у 80 кілометрів на годину.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org