Реклама

DARPA фінансує розробку розвідувального робота-хробака

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 11 August 2012

робот-хробакАмериканські інженери розробили нового робота, що імітує рухи хробака та здатний пересуватися крізь вузькі отвори, говориться у відеопрезентації Масачусетського технологічного університету. Фінансування проекту ведеться за рахунок Управління перспективних розробок (DARPA) Пентагону. Новий робот, що одержав назва Meshworm, здатний пережити вибух або сильний удар по корпусу. Ймовірно, він буде використовуватися у розвідці.

Розробкою робота-черв'яка займаються фахівці Масачусетського технологічного інституту, Гарвардського університету та південнокорейського Національного університету у Сеулі. Створена версія робота базується на технічних наробітках, досягнутих інженерами до того, як проектом зацікавилося DARPA. За даними фахівців, форма хробака обрана не випадково - вона дозволяє значно знизити рівень шуму, що виробляє Meshworm.

Спочатку інженери планували використовувати системи рухомих металевих елементів, що приводяться у рух пневматикою. Однак така технологія значно збільшувала розміри та гучність хробака. Після того, як фінансуванням проекту зайнялося DARPA, пневматичні системи було вирішено замінити "штучними м’язами", що складаються з тонких нікелевих і титанових дротів. Така конструкція здатна змінювати свою форму при нагріванні під впливом електрики.

У результаті робот являє собою трубку з сітки еластичних полімерних ниток з еластичним наповнювачем. Нікелевий і титановий дріт обмотаний з невеликими відступами між витками навколо корпуса Meshworm. Обмотка умовно розділена на сегменти, які при подачі електрики здатні скорочуватися або розширюватися, імітуючи тим самим рух хробака. На корпусі робота також розміщені поздовжні "штучні м'язи", відповідальні за напрямок руху.

Для керування всією системою інженери розробили алгоритм, завдяки якому напруга подається на різні сегменти "тіла" робота по черзі. Поки дослідникам вдалося домогтися руху Meshworm зі швидкістю у п'ять міліметрів за секунду. Головним достоїнством представленої конструкції дослідники називають стійкість до зовнішніх впливів - робот повністю зберігає свою функціональність після удару молотком і потенційно може пережити вибух.

Слід зазначити, що DARPA приділяє особливу увагу роботам, що імітують різних тварин. Зокрема, в інтересах управління ведеться розробка робота-гепарда (поки здатний розганятись до 29 кілометрів за годину), розвідувального робота-колібрі, а також робота-собаки AlphaDog, призначеного для перенесення екіпірування солдат у довгих переходах.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru