Реклама

Робот-риба BIOSwimmer здійснюватиме патрулювання узбережжя США

( 3 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Friday, 28 September 2012

робот-риба BIOSwimmnerВзявши за приклад безвтомно плаваючого в океані тунця, Міністерство внутрішньої безпеки США розробило робота-рибу, що буде здійснювати підводне патрулювання.

Робот під назвою "BIOSwimmer" обладнаний копією плавників тунця і пластичним хвостом, що дозволяє маневрувати як справжня риба. Розробила цього робота фірма Boston Engineering Corporation на замовлення Міністерства внутрішньої безпеки США. Робот буде займатися дослідженням затоплених кораблів, інспекцією нафтових танкерів і патрулюванням узбережжя США на предмет підозрілої активності.

"Це називається біометикою", - розповідає Девід Тейлор, що очолював проект BIOSwimmer у Міністерстві. "Ми взяли природу за основу для проектування системи, що вже зарекомендувала себе дуже добре".

робот-риба BIOSwimmner

Завдяки схожості форми робота з тунцем, він зможе протискуватися між вузькими стінками затоплених трюмів і обстежити кораблі, що потонули, зсередини, а також буде органічно вписуватись у навколишній пейзаж, не викликаючи дисонансу зі справжніми рибами. Контроль над BIOSwimmer здійснюється за допомогою ноутбука. Сам робот також обладнаний комп'ютером для навігації, обробки даних, що надходять від датчиків, і зв'язку з базою.

BIOSwimmer - це лише один приклад з ряду роботів нового покоління, що відтворюють природні організми. Найрізноманітніші тварини, починаючи з літаючих тарганів і закінчуючи плазуючими зміями, втілюються людьми у вигляді роботів, що імітують природу і її багатомільйонну мудрість із метою застосування на полі бою або у випадку природних катастроф.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru