Реклама

Eurocopter X3 Hybrid - новий найшвидший вертоліт у світі

( 6 Голосів, Всередньому: 4.17 із 5 )
Monday, 30 May 2011

eurocopter_x3Франко-німецько-іспанська компанія Eurocopter по виробництву сучасних вертольотів, що входить в найбільшу європейську корпорацію аерокосмічної промисловості EADS зі своєю моделлю Eurocopter X3 Hybrid встановила рекорд швидкості для вертольотів. 12 травня 2011 року під час випробувань була досягнута швидкість у 232 вузла (430 км/год), що перевищує неофіційний рекорд швидкості в 415 км/год, встановлений Sikorsky X2.

Концепт зроблений на базі серійного вертольота EC155 Dauphin. Він відрізняється від серійного зразка тим, що обладнаний двома тягнучими гвинтами на крилах невеликого розмаху. Задній гвинт "фенестрон" вилучений і замінений стандартним плоским хвостом з подвійним вертикальним стабілізатором і кермом. Така конструкція дозволяє не тільки розвивати більшу швидкість, але й здійснювати вертикальний зліт і посадку.

Перший політ був здійснений 6 вересня 2010 року. Під час цих випробувань на полігоні DGA Flight Testing у Франції вертоліт зміг піднятися на висоту 3810 метрів і розвив швидкість до 180 вузлів (333 км/год). Крім цього, апарат зробив кілька складних маневрів у повітрі з кутом розвороту 60 градусів.

eurocopter_x3

Як планується, модель буде вироблятися в різних версіях, і виконувати широкий спектр завдань, включаючи проведення пошуково-рятувальних операцій на великій відстані, патрулювання кордонів, підтримку дій берегової охорони та ін. Завдяки високій крейсерській швидкості та можливості виконувати посадку при відсутності злітно-посадкової смуги, апарат може використовуватися для проведення спеціальних операцій, в.т.ч. доставки й евакуації розвідгруп, пошуково-рятувальних операцій у бойових умовах, медичної евакуації.

 

 

За матеріалами: techvesti.ru