Реклама

Реактивний ранець (jetpack) здатний підійматись на висоту до 1500 метрів

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 02 June 2011

jetpackІснуючий у дійсності, а не в комп'ютерній грі, реактивний ранець (jetpack) компанії Martin Aircraft Co. 21 травня 2011 року пройшов чергові випробування, у ході яких він піднявся на висоту 1500 метрів. По досягненню цієї висоти двигуни апарата були зупинені, потім на висоті 900 метрів був викинутий гальмівний парашут і апарат успішно приземлився на поверхню Землі.

Попередній рекорд висоти підйому цього незвичайного літального апарата, згідно даним компанії Martin Aircraft становив усього 15 метрів. Тому випробувальники просто побоялися посилати льотчика-випробувальника в політ, по висоті в 100 переважаючій попередні досягнення. Випробування аварійної парашутної системи проводилися без пілота, на місці якого був закріплений манекен, вагою рівний вазі людини. А керування апаратом здійснювалося дистанційно з вертольота, що перебував неподалік.

Після зупинки двигунів і випуску гальмівного парашута, апарат спрямувався до Землі зі швидкістю 25 км/год. При такій швидкості посадка або приземлення було досить твердим, апарат одержав хоч і незначні, але ушкодження, а випробувальники компанії Martin Aircraft були раді, що апарат не керувався в цей момент людиною.

Реактивний ранець під час випробувань показав швидкість підйому 4 метри за секунду, але це значення не є межею, апарат здатний підніматися ще швидше. Тривалість польоту склала 9 хвилин 46 секунд, а сам апарат розрахований на 30-хвилинний політ. "Ці випробування підтвердили правильність нашої моделі польоту, довели маневреність і керованість апаратом. Використана нами система дистанційного керування дозволить перетворити наш літальний апарат у безпілотник, що може стати ключовою фігурою в деяких надзвичайно небезпечних військових місіях і операціях по пошуку та порятунку людей" - розповів Гленн Мартін (Glenn Martin), засновник компанії Martin Aircraft Co.

Згідно даним, наданим Martin Aircraft Co., подальшими їхніми кроками буде розробка вдосконаленої аварійної парашутної системи, поліпшення роботи двигунів апарата та встановлення швидкодіючої системи стабілізації польоту.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org