Реклама

NASA планує обладнувати спускальні капсули космічних кораблів вертолітними роторами

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 08 November 2012

спускальна капсула NASAПриватні космічні компанії, такі як SpaceX і Virgin Galactic починають поступово перехоплювати ініціативу у NASA в області польотів людини у космос. Але це не заважає NASA продовжувати пошуки нових технологій, які будуть використовуватися у майбутньому для відправлення людини у космос, подорожі у космічному просторі та повернення людей назад на Землю. Одним із таких досліджень, проведених фахівцями NASA, є розробка засобу повернення спускального апарата нового покоління, у ролі якого буде виступати капсула космічного корабля, обладнана вертолітним ротором.

У цей час фахівці Космічного центру NASA імені Кеннеді у Флориді розробляють роторну систему, що дозволить капсулі космічного корабля летіти як вертоліт. Слід зазначити, що ця ідея зовсім не нова, вперше вона була запропонована на самому початку реалізації програми Apollo, але ця ідея була відкинута на користь більш дешевої та більш легкої в реалізації парашутної системи спуску. Але у парашутної системи є один недолік, якщо капсула приземляється на поверхню Землі, то приземлення виходить дуже твердим, тому у більшості випадків капсули на парашутах спускаються на воду.

Верто-капсула може приземлятися куди завгодно і де завгодно. Уявіть собі експедицію з Міжнародної космічної станції, що спрямовують свій спускальний апарат на дах одного з висотних будинків або куди-небудь у приміський район. Такий рівень контролю забезпечить широкі можливості для здійснення операцій по поверненню людей з космосу та приземленню їх на поверхню планети.

спускальна капсула NASA

У спускальному апараті з вертолітними лопатями немає потреби встановлювати двигун. Лопаті капсули будуть самостійно обертатися під напором потоку повітря. Відзначимо, що використовуючи авторотацію, а саме так називається процес самостійного обертання лопатей, досвідчені пілоти вертольотів можуть м'яко посадити гвинтокрилу машину при непрацюючому або несправному двигуні. Але у космічній техніці авторотація буде використовуватися вперше.

спускальна капсула NASA

Лес Боатрайт (Les Boatright), інженер Космічного центру Кеннеді, розповідає про нову технологію: "Сто років тому існували камери, телефони і пристрої бездротового радіозв'язку, що дозволяли обмінюватися інформацією за допомогою абетки Морзе. Тепер у нас є мобільний телефон, у якому поєднані всі три вищезгадані функції, це називається злиттям технологій. Ми так само займаємося злиттям технологій, беручи найкраще з космічних технологій і технологій вертолітних гвинтів. А у результаті ми отримаємо те, чого не існувало дотепер, і те, що надасть у наше розпорядження нові найширші можливості".

Проект верто-капсули знаходиться ще стадії раннього проектування, тому його реальне втілення може бути відділене від теперішнього моменту роками часу. На наступній стадії проекту одна з експериментальних верто-капсул буде спущена з повітряної кулі, а після цього капсула буде спускатися вже з космосу, з борта Міжнародної космічної станції. Лише після цього дана технологія буде розглядатися всерйоз для використання у масштабних космічних місіях.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org