Реклама

На МКС вперше полетить приватний космічний корабель Dragon компанії SpaceX

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 14 January 2012

SpaceX DragonАстронавти, що знаходяться зараз на борті Міжнародної космічної станції (МКС), готуються до дуже значної події, що станеться у лютому місяці. Саме у цьому місяці відбудеться перший політ приватного космічного корабля Dragon компанії SpaceX, який доставить на станцію вантаж їжі, одягу та інших речей для екіпажу, чисельністю шість чоловік.

Приватна космічна компанія SpaceX збирається запустити космічний корабель Dragon 7 лютого з космодрому бази ВПС США на мисі Канаверал. Вивід корабля на орбіту буде здійснюватися за допомогою ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX. Політ космічного корабля Dragon здійснюється в рамках програм NASA Commercial Orbital Transportation Services (COTS), метою якої є стимулювання розвитку флоту космічних кораблів приватних компаній, які будуть здійснювати постачання МКС після того, як була згорнута програма космічних Шаттлів. Ще однією приватною космічною компанією, яка бере участь у програмі COTS, є компанія Orbital Sciences Corp. з Далласа, Вірджинія, що розробляє власний космічний корабель Cygnus і ракету-носій Taurus 2.

Космічний корабель Dragon буде піднятий на висоту 386 кілометрів і займе таку ж орбіту, яку займає МКС. Потім, в автоматичному режимі корабель підійде до станції на близьку відстань. Екіпаж станції, використовуючи маніпулятор-руку Dextre, захопить космічний корабель і пристикує його до станції. У такому стані космічний корабель Dragon пробуде близько тижня, після чого він відбуде назад на Землю, несучи із собою деякий корисний вантаж у зворотному напрямку. Після приземлення, або, точніше, приводнення у Тихому океані, капсула космічного корабля Dragon буде відновлена і зможе бути використана повторно.

Поки що космічний корабель Dragon брав участь тільки у безпілотних автоматичних місіях, але початково він розраховувався для перевезення екіпажу. Тому NASA також надає компанії SpaceX фінансування й у рамках програми Commercial Crew Development (CCDev), для того, щоб використовувати корабель Dragon як засіб доставки астронавтів на борт МКС, які зараз можуть потрапити туди тільки на борті російських космічних кораблів Союз.

Космічний корабель Dragon вперше був запущений у космос 8 грудня 2010 року. Він став першим комерційним космічним кораблем, що зробив один виток навколо Землі і потім успішно повернувся назад.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org