Реклама

Falcon Heavy - найпотужніша ракета-носій у світі

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Wednesday, 06 April 2011

falconheavyКомпанія SpaceX представила найпотужнішу на сьогоднішній день ракету у світі - Falcon Heavy. Про це повідомляється на офіційному сайті компанії.

Falcon Heavy здатна виводити на так звану низьку опорну орбіту (близько 200 кілометрів) до 53 тонн корисного навантаження. Це не абсолютний рекорд - по даному показнику Falcon поступається американському Saturn V (140 тонн) і радянській "Енергії" (105 тонн - запускалася всього двічі), однак обидві ці ракети на даний час не використовуються. З існуючих ракет-носіїв ближче всіх по характеристиках до Falcon Heavy американська Delta IV (22,9 тонни), російська "Протон" (22 тонни) і європейська Ariane (21 тонна).

За словами представників компанії, перша ракета нового класу буде запущена наприкінці 2012 року. Перші старти з мису Канаверал намічені на 2013 і 2014 роки відповідно. Підкреслюється, що вартість виводу вантажу на орбіту на новій ракеті стане рекордно низькою - трохи більше 2 тисяч доларів за кілограм. Вартість виводу одного кілограма вантажу на орбіту існуючими нині засобами складає близько 10 тисяч доларів за кілограм.

Space є першою компанією, якій вдалося самостійно запустити на орбіту космічний корабель, придатний для перевезення людей. 9 грудня 2010 року ракета-носій вивела на орбіту капсулу Dragon, що зробила два витки навколо Землі і приводнилася в Тихому океані. На борті корабля в космосі побувала символічна головка сиру.

 

 

За матеріалами: lenta.ru