Реклама

Невеликі атомні електростанції пропонують будувати під землею

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 01 April 2011

підземний реакторУ Сінгапурі можуть побудувати невелику АЕС, розташовану на глибині близько 30-50 м під землею. Країни, що вирішили експлуатувати атомну енергію, зазвичай будують великі реактори на відстані декількох десятків кілометрів від населених районів, щоб у випадку аварії зменшити загрозу для людей. Однак малюсінький Сінгапур, чия територія становить усього 700 кв. км, не може дозволити собі такої розкоші.

Тому минулою осінню фахівець із енергетичної безпеки Хуман Пеймані з Національного університету Сінгапура запропонував розміщати невеликі реактори (на 30-50 МВт, в одну двадцяту від потужності стандартних АЕС) під землею. Саме такі установки будуть рентабельними, вважає експерт.

Перевагою азіатського міста-держави є те, що воно розташоване у досить безпечному з погляду сейсмічної активності районі. А розміщення корпуса реактора в шарі граніту дасть природний захист від радіації. За словами пана Пеймані, нещодавні трагічні події в Японії можуть свідчити на користь такого варіанта міні-АЕС.

Зараз сінгапурська влада розглядає проекти американських компаній Hyperion Power і TerraPower, а також інші пропозиції. До реалізації проекту (навіть у тестовому форматі) може пройти кілька років.

Власне ідея «закопати мирний атом» не нова: її обмірковували ще радянські вчені Капиця та Сахаров. У Желєзногорську (Красноярський край, Росія) вже 40 років працює дослідна підземна АЕС, і, як відзначають її співробітники, за цей час не було жодної позаштатної ситуації, що підтверджує надійність та перспективність даної технології.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru