Реклама

Японські дослідники вигадали пухнастий сенсорний дисплей із оптоволокна

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 03 April 2011

пухнастий дисплейДослідники з лабораторії університету Осаки освоюють нову технологію для дисплеїв - FuSA2, у якій використовується оптичне волокно для створення «пухнастої» сенсорної поверхні. Як cтверджує один із творців прототипу Косуке Накадзіма (Kosuke Nakajima) з Університету Осаки: "Людям не потрібно буде пояснювати яким чином взаємодіяти з такими пристроями, адже кожний з нас хоч раз гладив кішку".

Поверхня FuSA2-дисплею вкрита «ворсинками» з оптичного волокна: при дотику до нього в користувача створюється візуальне враження, ніби об'єкт на моніторі реагує на дотик як на погладжування. Для виявлення області дотику на волоконно-оптичну поверхню використовуються інфрачервоні світлодіоди. Під екраном дисплея половина волокон орієнтована на взаємодію з камерою, а інша половина - на роботу з проектором. Коли рука гладить волокна, інфрачервоне випромінювання відбивається і передається під волокна на камеру. Цей образ передається в комп'ютер, що розраховує наслідки дотику, а проектор видає світловий потік крізь іншу половину волокон, створюючи кольорові розводи.

Якщо говорити про практичну сторону «пухнастої» технології, то вона може знайти застосування як у цифровій рекламі, так і в ігровому секторі. Безумовно, говорити про швидке втілення FuSA2 у масове виробництво рано, однак ця розробка вже змінює навколишній світ, доводячи, що деякі божевільні ідеї можуть стати реальністю в найближчі кілька років.

 

 

За матеріалами: techvesti.ru