Реклама

Пожежі в приміщеннях гаситимуть електромагнітними променями

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Thursday, 31 March 2011

вогоньВсім відомо те, що в більшості випадків причиною виникнення пожеж є електрика, це замикання в електропроводці, несправність побутових, освітлювальних приладів, і багато чого іншого. Група вчених з Гарварда розробила технологію використання електрики, спрямовану у зворотний бік, тобто для гасіння вогню. 

На 241-й зустрічі Національного американського хімічного товариства доктор Людовіко Кадемартірі (Dr. Ludovico Cademartiri) продемонстрував експериментальний пристрій, який, стріляючи електромагнітними променями, негайно погасив відкрите полум'я висотою близько 30 сантиметрів. Використовуючи таку технологію в більших масштабах, можна уникнути застосування великої кількості води й мінімізувати, таким чином, збиток, нанесений пожежею і її гасінням.

Вже більше 200 років відомо, що електрика впливає на вогонь, за допомогою електрики можна змусити змінитися характер полум'я і навіть змусити його згаснути. Відповідно до досліджень групи професора Джорджа М. Уайтсайдса (Prof. George M. Whitesides) з Гарвардського університету, частинки сажі, що знаходяться в полум'ї, можуть бути легко електрично заряджені, що, у свою чергу, може змусити полум'я втратити стабільність внаслідок появи сильних локальних магнітних полів.

Гарвардський пристрій являє собою підсилювач електромагнітних хвиль, потужністю 600 Ватів, підключений до спеціальної антени, що випромінює спрямований промінь електромагнітних хвиль певної частоти, складної форми та модуляції. Результати випробувань пристрою показали, що незначні доробки дозволять реалізувати пристрій у вигляді рюкзака, що буде знаходитися за спиною пожежника. Так само, стаціонарні системи можуть встановлюватися на стелях як звичайніі спринклерні системи, і керуватися за допомогою дистанційного керування.

Дослідники вважають, що розроблена технологія якнайкраще підходить для застосування в закритих приміщеннях і обмежених просторах, таких як внутрішні простори підводних човнів, морських суден, танків і літаків. На відкритих просторах, у випадку лісових або степових пожеж, така технологія буде малоефективна. Так як при використанні нової технології електромагнітні хвилі можуть використовуватися для контролю за горінням, зроблене відкриття може знайти застосування у підвищенні ефективності пристроїв, що використовують різні види горіння - двигунів, електростанцій і зварювального обладнання.

 

 

За матеріалами: dailytechinfo.org