Реклама

Пластикова "сонячна куля" вирішить проблему нестачі питної води

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Thursday, 24 March 2011

solarballБлизько 900 млн чоловік у світі зазнають нестачі питної води, часом дуже гостру. У деяких регіонах — наприклад, у Південно-Східній Азії — прісної води в принципі вистачає, але підходить вона хіба що для технічних цілей. У цьому особисто переконався молодий фахівець, по промисловому дизайну Університету Монаша Джонатан Ляо, відвідавши Камбоджу. Поїздка змусила його задуматися, і в результаті на світ з'явився ось такий винахід.

Нескладну і недорогу у виробництві пластикову кулю Solarball можна легко переносити з місця на місце. В її нижню частину, пофарбовану в чорний колір для кращого поглинання сонячних променів, заливається брудна вода. Випаровуючись всередині кулі, вона осідає на її стінках і стікає в окрему ємність.

Оскільки під час цього процесу забруднюючі речовини відокремлюються, утворюється придатний для пиття конденсат. За добу Solarball виробляє три літри питної води.

solarball_big

Винахід австралійця, що вже завоював симпатії серед професіоналів в Австралії, буде показано на Міжнародній виставці технологій та дизайну в Мілані, яка пройде 14-15 квітня.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru