Реклама

До середини століття можуть зникнути майже всі льодовики

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 20 January 2009

glacierБільша частина льодовиків на Землі тане з такою швидкістю, що вже до середини цього сторіччя вони зникнуть, констатує Всесвітня служба спостереження за льодовиками. Статистика показує, що об'єми льодовиків зараз досягли критично низької позначки за багато тисяч років.

Навіть по помірних моделях процесу глобального потепління, повідомляє директор служби професор Вілфрід Хеберлі, у маленьких льодовиків, які становлять переважну більшість, немає шансів на відновлення.

Танення льодовиків - один з найважливіших аспектів проблеми зміни клімату. Це танення буде призводити до частих каменевих та грязьових зсувів, а також поставить під загрозу якість питної води для майже 2 млрд чоловік. Крім цього, підвищиться й рівень морів.

Мова йде, насамперед, про невеликі гірські льодовики - у Піренеях, Скелястих горах, Альпах та ін. Великі льодовики на Алясці й у Гімалаях тануть повільніше, але теж тануть. Так, за прогнозами Хеберлі, наданим ООН, протягом найближчі 30 років можуть розтанути до 80% гімалайських льодовиків.

Нагадаємо, NASA нещодавно провело в Гренландії експеримент із 90 гумовими качечками, що повинен був показати як накопичена тала вода розтікається через щілини, що утворюються в льодовиках. Однак в результаті космічне агентство загубило всіх до єдиної качечок.

 

За матеріалами: korrespondent.net