Реклама

Створення "космічного ліфта" стане можливим завдяки революційному матеріалу

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 24 January 2009

NanotubeКоманда науковців із Кембриджського Університету створила найміцнішу в світі стрічку - циліндричне пасмо із вуглецю, що поєднує у собі такі характеристики як легкість, пружність та надзвичайну міцність, і може бути протягнуте на надзвичайно великі відстані.

Вчені космічної галузі, вірять, що дана технологія дозволить астронавтам подорожувати у космос за допомогою кабелю у тисячі кілометрів завдовжки - космічного ліфту.

Науковці передбачають, що цей прорив спричинить революцію у області космічних подорожей. Такі космічні ліфти могли б запропонувати дешеві подорожі у космос як для астронавтів, так і для космічних туристів. Подорожі на Місяць та інші планети також значно подешевшають, адже більшість енергії, яку витрачають космічні апарати при запуску йде просто на подолання оков Земного тяжіння.

Основа ліфта буде розміщена на екваторі, а сам він протягнеться до орбітальної космічної станції чи навіть спеціально зміщеного астероїда. Щоб потрапити у космос людям необхідно буде тільки піднятись ліфтом за межі Земної атмосфери і пересісти на космічний корабель на орбіті.

SpaceElevator

(Натисніть на картинку для збільшення)

Власне матеріалом для стрічки є вуглецеві нанотрубки, що утворюють павутиноподібні структури. Ці стуруктури сплітаються, утворюючи довгі та міцні волокна, з яких і складється стрічка.

Команда із Кембриджу виготовляє близько 1 граму високотехнологічного матеріалу в день. NASA потрібно майже 232000км такого матеріалу.
NASA регулярно проводить конкурси на створення матеріалу, який дозволив би сконструювати космічний ліфт. Досі нікому ще не вдавалось створити матеріал, який би відповідав усім вимогам NASA. Додатковою вимогою для ліфту також є відсутність будь яких акумуляторів на борту кабіни, живлення для підйому повинно поступати за допомгою енергетичного променя прожектора або лазера з Землі.