Реклама

Космічні сонячні електростанції - можливе вирішення глобальних енергетичних проблем

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Friday, 18 November 2011

орбітальна космічна електростанціяМіжнародна команда вчених провела дослідження, яке показало, що збір сонячної енергії у космосі може стати економічно вигідним способом задоволення світових потреб в енергії у наступні 30 років. Крім того, відповідно до їхніх оцінок, орбітальні електростанції, що збирають енергію сонця і передають пучок енергії на землю, можуть бути розроблені вже протягом найближчого десятиліття.

Дослідження проведене Міжнародною академією астронавтики (МАА), з головним управлінням у Парижі.

Дослідження МАА тривало десять років і у ньому брали участь вчені з десяти країн. Це стало першим дослідженням такого масштабу і з такою кількістю країн-учасниць. Дослідження проводилася з 2008 по 2010 роки і з тих пір встигло пройти експертну оцінку.

Розроблена ними концепція полягає у розташуванні однієї сонячної супутникової системи у районі екватора з поступовим збільшенням їхньої загальної кількості. Розмір кожної з них буде обчислюватися кілометрами. Такий супутник зможе збирати сонячні промені 24 години на добу.

Отримана енергія буде конвертуватися в електрику безпосередньо у космосі, після чого відсилатися на землю за допомогою лазерів або антен надвисокочастотного випромінювання.

Хто понесе витрати, пов'язані із цим проектом? У звіті дається рекомендація як державі, так і приватному сектору, включитися у дослідження даного напрямку.

Демонстраційна версія середнього масштабу обійдеться на десятки мільярдів доларів менше, ніж передбачалося раніше, оскільки на цьому етапі не потрібні дорогі космічні кораблі.

Перевага космічних сонячних електростанцій перед наземними полягає у відсутності поганих погодних умов. Проте, скептики вказують на наявність космічних уламків, відсутність аналізу ринку і на факт необхідності витрат на розробку.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru