Реклама

В Алясці запрацював інноваційний надувний вітряк BAT

( 18 Голосів, Всередньому: 4.94 із 5 )
Sunday, 13 April 2014

надувний вітрякУ суворих умовах Аляски почалися випробування оригінальної мобільної надувної вітроелектростанції. Розроблений компанією Altaeros Energies, вітряк BAT (Buoyant Airborne Turbine) приступив до перших 18-місячних випробувань в умовах, наближених до звичайної експлуатації.

Проект BAT вартістю 1,3 мільйона доларів покликаний забезпечити створення технології для стійкого вироблення електроенергії у найрізноманітніших умовах: від повсякденної експлуатації у густонаселених або віддалених куточках планети, до використання у зонах стихійних дій і бойових дій.

Вітряк BAT представляє собою надувний турбіну, виконану з газонепроникної і міцної тканини, наповненої гелієм. Особливістю вітряка - аеростата є дуже низький рівень витоку гелію, завдяки чому аеростат може тривалий час перебувати на висоті до 600 м, забезпечуючи енергією більше десятка будинків. Крім того, передбачена можливість наповнення оболонки BAT воднем. Цей газ вогненебезпечний, але у деяких випадках, наприклад на далекій півночі, його можна використовувати, тим більше водень можна отримати на місці з води за допомогою електролізу.

надувний вітряк

Надувний вітряк може забезпечити енергією дюжину будинків, при цьому енергія буде у 2 рази дешевшою, ніж від звичайних вітряків

У ході випробувань на полігоні у штаті Мен, BAT легко витримав вітер зі швидкістю 72 км/год, при цьому, за розрахунками розробників, аеростат здатний витримати пориви вітру швидкістю до 160 км/год.

Використання BAT зменшує вартість вітрової енергії на величину до 90%. Цей вражаючий результат досягнуто завдяки зниженню витрат на транспортування і монтаж, а також у 2 рази більшій ефективності турбіни, яка працює на висоті зі стійкими сильними вітрами.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru