Реклама

Вчені випадково відкрили ефективний каталізатор для добування водню

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 02 May 2011

hidrohen_katalizВиробництво водню в великих обсягах є вкрай складною та малорентабельною (при відомих способах) завданням. Команда вчених з Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) знайшла для цих цілей недорогий і ефективний каталізатор на основі сульфіду молібдену, що дозволяє одержувати водень при кімнатній температурі.

Як відомо, воду, що складається з водню та кисню, можна шляхом електролізу розкласти на складові. Щоб прискорити протікання цієї реакції, як правило, використовується платиновий каталізатор. Однак, платина досить дорогий матеріал, що, до речі, за останнє десятиліття подорожчав у три рази. Тепер вчені EPFL показали, що як каталізатор можна використовувати недефіцитні аморфні сульфіди молібдену, а, виходить, вартість виробництва водню може бути значно знижена.

Нові каталізатори мають багато вигідних технічних характеристик. По-перше, вони стабільні у воді при будь-якому PH (тобто, у кислому, нейтральному та лужному середовищі). Потім, швидкість утворення водню за їхньої присутності значно вища, ніж з іншими каталізаторами, що мають ту ж вартість. Тому, виявлене явище відкриває ряд цікавих перспектив, наприклад, в області зберігання сонячної енергії.

Як стверджують вчені, відкриття зроблене випадково, під час проведення ними електрохімічних дослідів, і є прекрасною ілюстрацією того, як багато значить інтуїція в області фундаментальних досліджень. Виявлено унікальне явище, хоча поки невідомо, у чому причина ефективності даних каталізаторів.

 

 

За матеріалами: sciteclibrary.ru