Реклама

Представлено мініатюрний п'єзоелектричний генератор для виробничого обладнання

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 28 April 2011

vibro_generatorПредставлений на фотографії пристрій поглинає кінетичну енергію від вібрації виробничого обладнання. За твердженнями творців, він у 5-10 разів ефективніший за аналоги.

У малюсінький — 27 мм³ корпус вдалося помістити повноцінний прилад, що складається з п’єзоелектричного компонента та суперконденсатора (іоністора), що акумулює енергію, розповідає один з розробників Халіл Наджафі, що очолює кафедру електричних і комп'ютерних інженерних технологій у Мічиганському університеті (США).

Виріб передбачається використовувати як джерело енергії, що живить датчики заводського обладнання. Раніше такі сенсори черпали енергію зі стандартних батарей або електромережі, але тепер для їхньої роботи знадобиться щось цілком безкоштовне і наявне в достатній кількості (іноді навіть зайвій) - вібрація виробничого обладнання.

Винахід має робочий діапазон 14 Гц і діє при частоті коливань 155 Гц (такий рівень вібрації можна спостерігати, наприклад, у працюючої мікрохвильової печі). Більшість аналогічних пристроїв або функціонує на дуже високих частотах коливань, або мають занадто малий діапазон, а тому обидва показники не дають їм вийти за межі дослідницьких лабораторій, пояснює Еркан Актакка, помічник пана Наджафі.

Потужність представленого п'єзоелектричного акумулятора становить 0,2 Вт. Оскільки він не має потреби в зовнішньому джерелі живлення, то в теорії може працювати без людського втручання протягом 10-20 років. Це робить пристрій досить перспективним для використання в медицині - скажімо, для енергоживлення імплантатів.

Презентація розробки відбудеться в червні на пекінській конференції по мікроелектроніці TRANSDUCERS 2011.

vibro_generator_big

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru