Реклама

Електроенергію "з повітря" вловлюватимуть надрукованими на папері антенами

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 08 July 2011

енергія з повітряПредставлено ефективну технологію вловлювання надлишку енергії, що вивільняється в процесі роботи теле- і радіоприймачів, мобільних пристроїв і різних систем зв'язку. І не страшно, що вистачить її тільки на мініатюрні сенсори та іншу мікроелектроніку.

Експерименти із пристроями, здатними вилучати частину електромагнітної енергії у телевізійному діапазоні та перетворювати її в постійний струм, показали, що їхня вихідна потужність становить кілька сотень мікроват. Якщо таку систему навчити працювати в більш широкому діапазоні частот, потужність досягне 1 мілівата і більше, чого в принципі вже досить для живлення мініатюрної електроніки.

Професор Манос Тенцеріс і його колеги з Технологічного інституту Джорджії (США) об'єднали «збирача» енергії з іоністором (суперконденсатором) для її зберігання, додавши циклічність дії. У підсумку потужність приладу зросла до 50 міліватів.

Одним з основних його переваг є простота та низька вартість виготовлення: пристрій друкується струменевим методом на 3D-принтері, а матеріалом служить папір або гнучкі полімери. Інша значима особливість - робота в ультраширокому діапазоні, від 100 Мгц до 60 Ггц. У цю область частот входять найрізноманітніші комунікаційні засоби, від FM-радіо до радарів.

антени

Манос Тенцеріс і надруковані на папері сенсор (ліворуч) і ультраширокополосна антена, які застосовуються для збору електромагнітної енергії. (Фото Georgia Tech.)

Дослідники успішно випробували технологію на температурному сенсорі, що працював від енергії телевізійної станції, яка розташовувалася на відстані 500м. Тепер вони готують ще більш вражаючий експеримент, у якому планується активувати мікроконтролер, просто піднявши його над головою.

Пристрої, які знаходять енергію практично повсюди, можуть використовуватися в аеропортах для живлення датчиків вибухових і небезпечних речовин, у радіочастотній ідентифікації або, скажімо, у простих системах контролю життєдіяльності людини. Вони здатні працювати не тільки самі по собі, але й у тандемі із сонячною батареєю або використовуватися як екстрене джерело живлення, розповідає професор Тенцеріс.

Презентація розробки відбулася 6 липня у Вашингтоні на симпозіумі по антенам та системам передачі сигналів.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru